Návštěvy bytů

Prakticky vyřešené 2+1 pro dva

Od   | 

Majitelé tohoto 2+1 nechtěli větší byt. “Ušetřené” peníze, které by utratili za rozlehlejší domov, se rozhodli investovat do jeho vybavení.  A tak se tu nešetřilo na materiálech a provedení, což je ve výsledku rozhodně znát. Nahlédněte s námi do nevelkého bytu, který zařízením odpovídá současným trendům, kde však nadto najdete řadu zajímavých řešení. 

Kuchyň lze od obývacího pokoje oddělit posuvnými skleněnými dveřmi. Zdroj: Sokruta Studio

Pozoruhodné, minimalistické a do detailu promyšlené vykreslení tohoto interiéru ukazuje, že jednotný design bez velkých výstřelků naplní všechna přání ohledně ideálního bydlení. Na první pohled si můžete povšimnout moderního designu, který je lineární, geometricky dokonalý, elegantní a opravdu krásný. Působí poklidným dojmem i přes tmavší dřevěné obložení. Podlahy z tvrdého dřeva a jednoduché dekorativní prvky navyšují dojem útulnosti a dotváří atmosféru. Vstupní chodba se na první pohled nijak nevymyká normálu, na druhý pohled si ale můžete všimnout promyšlených detailů. Prostor působí velmi vzdušně a rozhodně není nikterak stísněný. Na každém kroku návštěvníka provází tmavé dřevo na stěnách a ze stejného dřeva jsou tu i dveře. Tento design se velmi dobře hodí ke světlým stěnám i dřevěné podlaze. Už od vstupu je patrný  cit pro umění – všimněte si obrazů, které skvěle zapadají do celkového charakteru prostoru.

Dřevěné obložení dodává na velikosti, stylistickou jistotu s jednotným vzhledem.

Obývací pokoj jako dominanta celého bytu

Obývací pokoj je okouzlující. Celé místnosti dominuje romantický krb v moderním provedení a světlá rohová sedací souprava. Na stěnu byl použit stejný dřevěný dekor, který najdete v celém bytě. Nechybí kusový koberec v neutrální barvě. Ty jsou nyní velmi moderní, a tak je jasné, že ani v tomto bytě nemohl chybět. Chytrým detailem je pohodlné žluté křeslo připomínající klasický ušák. Nechybí pracovní stůl s designovou židlí a police na knihy hned nad ním. Netradiční jsou zde stropní svítidla, která jakoby vyrůstala přímo ze stropu v jedné linii. Celkovou atmosféru pak podporují obří hodiny umístěné na jedné ze stěn. 

S těmito svítidly není třeba sekat při rozvodu do zdi

Součástí obývacího pokoje je kuchyně, která ale může být kdykoliv oddělena pomocí prosklených posuvných dveří. Kuchyňská linka působí čistě a jemně. Skříňky vedou kvůli dostatku úložných prostorů až do stropu. Místnost není příliš veliká, ale naprosto dostačující a její součástí je taktéž kulatý jídelní stůl se žlutými židlemi. Barva slunce je velmi chytře provázaná celým prostorem, působí pozitivně na náladu člověka a jeho energii. Nechybí samozřejmě moderní vymoženosti a spotřebiče, které jsou umně ukryté v kuchyňských skříňkách. 

Ložnice stvořená k odpočinku

V ložnici byl kladen důraz hlavně na pohodlí a jednoduché barvy i tvary. Zdroj: Sokruta Studio

Dřevěná podlaha, luxusní koberec, dlouhé závěsy a stylový minimalistický dekor vytváří romantickou atmosféru ložnice. Prostorná postel s elegantním povlečením bez vzorů a v jednoduchých barvách je ideálním místem k odpočinku. Stěna za postelí je zajímavě řešená. Reliéf působí příjemně a výborně zapadá do této místnosti. Na stěně vedle postele visí obrazy ilustrující mapy dvou oblíbených zemí majitelů.  

Zdroj: Sokruta Studio

Fotogalerie:

 

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů


You must be logged in to post a comment Login