Návštěvy bytů

Prosklená stěna dovoluje nádherný výhled do přírody: Na bytovku dost dobrý

Od   | 

Koho by napadlo, že v bytovém domě bude místo plné stěny sklo. Málokoho. Nicméně majitelé tohoto bytu si šli za svým snem a díky architektům a nakloněnému stavebnímu úřadu si tento luxus mohli dopřát. Odměnou jim je impozantní výhled do přírody.

Sedací souprava byla nestandardně umístěna hned ke vchodu, to proto, aby u výhledu byl jídelní stůl. Zdroj: Zalc Arquitetura

Přes úzkou chodbu se vchází rovnou do srdce domova, kde je lineárně navržená kuchyně a proti ní je umístěná sedací souprava. Ústředním bodem tohoto prostoru je rozsáhlý policový systém. Sahá až ke stropu a poskytuje dostatek úložného prostoru pro knihy, rostliny a předměty od výtvarníků a designérů. Kromě toho napomáhá vtisknout prostoru život a jedinečnou osobitost.

Jak doladit domov?

 

Nahlédněme do kuchyně, která paralelně lemuje obývací pokoj a na kterou plynule navazuje prostorný jídelní stůl. Kromě betonové pracovní plochy se v kuchyni nacházejí skříňky a podlaha v různých odstínech modré – barvy hojně používané v celém interiéru. Je tu dostatek úložného prostoru a zároveň nechybí pocit otevřenosti. Ze stropu visí dřevěné police, do kterých majitelka zakomponovala mimo jiné i zeleň. Součástí kuchyně je také menší otevřený prostor, ve kterém je zakomponovaná pračka a sušička prádla. Spotřebiče tak nepřekáží, ale jsou prakticky po ruce.

Subtilní police hned u vstupu přecházejí v robustní ostrůvek. Zdroj: Zalc Arquitetura

Kam pro luxusní dveře?

 

Ozdobou celého bytu je jídelna. Nachází se v prostoru, kde byl původně balkon. Ten je nově zasklený, čímž byla zvětšena obytná plocha a zároveň si majitelka ponechala výhled do okolí. K jídelnímu stolu se vejde skutečně hodně strávníků, k dispozici je kromě židlí i lavice. Nestandardně sem majitelka umístila rostliny, které jsou v nejrůznějších textilních kapsách a květináčích, které visí na kovovém zábradlí.

Na kovovém zábradlí visí řada květináčů. Zdroj: Zalc Arquitetura

Ložnice se nachází v samostatné místnosti a i tady jsou velkoryse pojatá okna. Ty si mohli majitelé dopřát díky okolní zeleni, která stíní výhledu, chtějí-li si dopřát soukromí, pak jen stáhnou žaluzie. Místnost je zařízená jednoduše, vešla se postel a její dřevěné provedení  skvěle doplňují dekorace a obrazy.

Výhled si užívají majitelé i z ložnice. Zdroj: Zalc Arquitetura

Přestože je byt menší, jeho součástí jsou dvě koupelny. Zařízeny jsou spíše účelově, k dispozici je vždy umyvadlo, sprchový kout i toaleta. Zajímavostí je povrchová úprava. Majitelé zvolili betonovou stěrku, a aby prostor nepůsobil stroze, zjemňuje ji dřevěný nábytek.

Stěny v koupelně zdobí betonová stěrka. Zdroj: Zalc Arquitetura

Která pohovka je nejpohodlnější?

 

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login