Inspirace

Přetvořte byt v tropický ráj

Od   | 

Interiérový design často podléhá trendům z oblasti módy a jinak tomu není ani letos. Vzory inspirované tropickými ostrovy, banánovými listy a palmovými háji se nastěhovaly i do obýváků, koupelen a dalších zákoutí, které přeměňují v učiněný tropický ráj.

KOUPÁNÍ V TROPECH

Když letní počasí nepřeje vodním radovánkám v přírodě a dovolená v tropech je v nedohlednu, dopřejte si požitek z koupání doma. Výrazná tapeta s přírodním motivem umístěná nad vanu vás rázem přenese na vaše vysněné místo. Tapety připomínající tropickou džungli můžete použít kolem dokola celé koupelny, pokud máte v koupelně okno, ozdobte ho okenní folií s motivem tropického ovoce nebo palmových listů. Nezapomeňte do místnosti umístit živé květiny. Ano, nejlépe tropické.

VAŘENÍ A STOLOVÁNÍ VE VELKÉM STYLU

Chcete oživit kuchyňskou linku? Vyměňte bílé stěny za divokou tapetu. Na trhu jistě najdete takové, které se dají snadno omývat. Když s tím sladíte pár doplňků, jako je čajová souprava nebo utěrky, celkový vzhled bude dokonalý!

Pokud dáváte raději přednost nenápadným vzorům, můžete použít vinylovou zástěnu s listy geometrických tvarů. S bílou kuchyňskou linkou působí svěže a čistě.

Experimentu se nebojte ani v jídelně. Atmosféru tropických ostrovů navodíte třeba ananasovou tapetou a ratanovými doplňky. Máte v sobě dávku kreativity a zároveň trpělivosti? Vezměte štětec a barvy a namalujte si na okoukané bílé stěny svůj vlastní vzor.

Stěnu pokrytou tapetou s motivem džungle nepřehlédne nikdo. Další výhodou je, že nábytek a doplňky můžete kombinovat libovolně podle vaší chuti.

TROPICKÝ RELAX V OBÝVÁKU

Hawai a květinové vzory jsou letos velkým hitem! Dodejte kus života i stěnám v obývacím pokoji. Se skutečnými, živými rostlinami tu pro vás bude odpočinek jako balzám na duši.

Abyste dosáhli kýženého vzhledu, nemusíte nutně pořizovat tapety. Někdy stačí najít jen ten správný obraz, kaktus a palma a tropy v obýváku jsou na světě! Třešničkou na dortu pak může být dominantní kus nábytku, který podtrhne váš osobitý styl.

USÍNEJTE A PROBOUZEJTE SE V RÁJI

Vzory tropických rostlin nesmí chybět ani v ložnici. Pokud nechcete vzhled místnosti výrazně měnit, bude stačit stylové povlečení. Originálního bohostylu dosáhnete  několika doplňky ve zlatém nebo bronzovém dekoru. Třeba minimalistickým nočním stolkem nebo nevšedním lustrem.

KANCELÁŘ JAKO NA PLÁŽI? PROČ NE?

Tropický vzor tapety v nenápadném lososovém odstínu dodá spolu s palmami vaší kanceláři nádech rajských ostrovů a práce vám půjde od ruky jako nikdy. Pro nábytek nemusíte chodit daleko, na půdě u babičky už určitě nějaký poklad najdete.

Zdroj: Freshhome

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login