Návštěvy bytů

Před a po. V hledáčku rekonstrukcí jsme zaostřili na proměnu domku, půdy i malého bytu. Kterou si oblíbíte nejvíc?

Od   | 

Představujeme další tři finalisty ze soutěže Rekonstrukce roku a jejich proměny interiérů. Nuda to rozhodně není!

1. Ze staré půdy nový byt

Paní Jana již delší dobu sháněla byt, kam by se společně se svojí rodinou mohla přestěhovat. Nakonec jí babička nabídla půdní prostory, které rodina zrekonstruovala k nepoznání! Byt se nyní pyšní obývacím pokojem, kuchyní, jídelnou, ložnicí, dětským pokojem a koupelnou. 

Navrhnout kuchyni do prostoru se šikmým stropem není nic lehkého, ale majitelka se tohoto úkolu zhostila na výbornou. Zvolila moderní kuchyni v bílém provedení spolu s dřevěnou pracovní deskou, která byla vytažena i na stěnu nad horní skříňky. Sestavu doplňuje kuchyňský ostrůvek se zabudovanou indukční deskou a moderní digestoří. Místnost je dostatečně prostorná, a tak se naproti vešel i jídelní kout. Dominuje mu jídelní stůl ve stejné barvě dřeva jako je pracovní deska kuchyňské linky spolu s bílými židlemi. Kuchyně navazuje na obývací pokoj. Místnosti nejsou odděleny dveřmi, protože to majitelka nechtěla, ale kvůli dispozici prostoru propojení nešlo lépe zrealizovat. Koupelna se nese ve stejných barvách, tedy – dřevěná podlaha, bílé stěny a zde i dřevěné obklady vedle toalety a uvnitř sprchového koutu. Celkově byt působí jednoduše, světle a vzdušně, díky kombinaci maximálně tří odstínů. Za nás se jedná o jednu z nejvydařenějších rekonstrukcí.

2. Rekonstrukce domku bez zbytečných nákladů

Pan Jiří a jeho přítelkyně se rozhodli zrekonstruovat dům ještě před nastěhováním. A přestože se jednalo o kompletní změnu celého bytu, práce nezadali jedné firmě, ale vše si řešili jednotlivě sami s dodavateli či řemeslníky. 

Kuchyně ve tvaru L, propojená přes jídelní stůl s obývacím pokojem, je v dnešní době velmi oblíbené řešení. Bílá kuchyně je kombinována s černou pracovní deskou a šedě vymalovanou zdí. Díky oknu místnost nepůsobí tmavě, ale naopak svěže a projasněně. Jídelní masivní stůl je spolu se židlemi mořený do tmavého odstínu. Stěny jídelny a následně i obývacího pokoje jsou vymalovány bíle. Do obývacího pokoje zvolili majitelé sedací soupravu v bílé barvě, která je kontrastní k tmavému zařízení i odstínu plovoucí podlahy. Roh obývacího pokoje se pyšní vestavěným krbem, který vytvoří útulnou atmosféru nejen v zimních dnech. Koupelnu majitelé zvolili v čistě bílé a krémové barvě ve formě mramorových obkladů na vaně a její těsné blízkosti. Nad umyvadlo bylo zavěšeno obdélníkové zrcadlo se zabudovaným světlem.

3. Proměna malého bytu

Majitelka se rozhodla koupit byt o velikosti 55 m², který nechala kompletně zrekonstruovat. V bytě byly sníženy stropy a vyrovnány podlahy a byla položena nová, dřevěná podlaha. Mimo jiné se změnila i dispozice pokojů a to tak, že byla přeměněna šatna v ložnici, původní vstup na lodžie byl zazděn a ze spíže a toalety vznikla koupelna. 

Kuchyňská linka ve tvaru písmene U má béžové skříňky doplněné tmavou pracovní deskou. Ze stejného materiálu je použita ochrana stěny mezi horními a spodními skříňkami. Kuchyně volně přechází v obývací pokoj vybavený tmavou sedací pohovkou, šedým dekoračním koberečkem a bílým konferenčním stolkem. Stěny místnosti jsou vymalovány bílou barvou vyjma šedého pruhu, na kterém je umístěna televize. K jedné stěně byl přiražen malý jídelní stůl pro dva až tři lidi. Koupelna je sice maličká, ale moderní a útulná. Obložení a dlaždice se nesou v šedé barvě, navíc v prostoru nad umyvadlem jsou zajímavé obklady ve tvaru pláství. Koupelnu tvoří sprchový kout, toaleta, umyvadlo a moderní kulaté zrcadlo. 

Přestože byt nedisponuje velkým prostorem, rekonstrukce se opravdu povedla! 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login