Návštěvy bytů

Prakticky vyřešené 2+kk, jemuž skandinávský styl výrazně prospěl. Je útulné i moderní zároveň

Od   | 

Do malého pražského bytu 2+kk se vešlo všechno, co potřebuje k životu bezdětný pár. A to navíc tak, že nebyla třeba žádná zásadní změna dispozice, celek nepůsobí nijak zastavěně a vešlo se dokonce i jízdní kolo na vkusném stojanu. 

Bílé lícové zdivo zútulňuje nevelký prostor

Severský styl – ideální pro malé byty 

Obývací pokoj je vyveden ve skandinávském stylu, který je velmi vhodný pro malé byty, protože v něm převládají světlé barvy doplněné kontrastními tmavšími na menších plochách, jednoduchost a odlehčenost, která celku opticky velice prospívá. Místnost je zařízena pouze nejnutnějším nábytkem tak, aby majitelé měli veškeré pohodlí, ale aby zároveň vše působilo vzdušně a prostorně. Útulnost dodává mimo jiné i podlaha v krásném, teplém tónu hnědé. Ložnice je pro ušetření prostoru skryta za praktickými, posuvnými dveřmi. Ty jsou vytvořeny jsou z několika dílů. Materiálem je pevný dub a sklo, díky kterému je v prostoru bez okna dost světla. Samotné posuvné dveře jsou bílé. Postel je vytvořena na míru, díky čemuž se vešel i “peřiňák”. I zde najdeme sjednocující bílé obložení. 

Pracovní stůl byl navržen pod okno, takže majitel má příjemný výhled při práci

Důležitým prvkem interiéru je šedá roleta u pracovního stolu, která poskytne nezbytné zastínění před sluncem při práci a večer dodá interiéru na intimnosti a pocitu soukromí. Pracovní židle do interiéru zapadá designově, ale zároveň poskytuje dostatek pohodlí při práci. 

Pracovní stůl zastupuje barový pult

Kuchyně i s malým barovým stolkem 

Kuchyně je sice maličká, ale architekti do ní dokázali vměstnat vyvýšený ostrůvek s barovými židličkami, který se stává neformálním společenským centrem bytu a majitelé sem mohou pozvat nejbližší známé na příjemné posezení, zatímco oni dokončují v kuchyni pohoštění. Supluje také jídelní stůl.

Podsvícené police tvoří společně s lícovým zdivem dekorativní prvek jednoduché kuchyně

Bílá matná kuchyňská linka byla vytvořena na míru, což je u malých prostor vždy obrovské plus. Je vytvořena z desek thermopal a šedých kompaktních desek fundermax s hliníkovou vložkou, což vypadá velmi efektně. Bílé zdivo, kterým jsou obložené stěny, působí velmi teple a útulně. Sestavu doplňují dubové police, které znásobují úložné prostory. Krásným netradičním detailem je malé kulaté okénko, evokující lodní kajutu a přitahující pozornost návštěvníků bytu. Zároveň je i praktické, zásobuje malý byt dalším světlem, tolik potřebným pro to, aby byt působil vzdušně a prostorně. 

Maličká předsíň sportovce 

Do maličké předsíně bylo na přání majitele zakomponováno kolo

Maličká předsíň vybavená pouze uzavřeným botníkem je pro dvoučlennou domácnost dostačující, i když samozřejmě se musí vzdát “přehlídky” všech možných i nemožných střevíců a musí se omezit na několik párů právě nošených bot. Za to se dovnitř vešel i stojan na jízdní kolo. 

Fotogalerie:

Návrh interiéru: BOQ Architekti, ing. arch. Miroslav Stach a ing. arch. Jana Stachová, Foto: Tomáš Dittrich

 

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login