Technika v domácnosti

(PR Vaillant 7 – HOTOVO) Proč byste si měli pořídit tepelné čerpadlo

Od   | 

Vysoké vstupní náklady a použitelnost pouze u novostaveb? Ale kdepak! Pořizovací cena tepelného čerpadla je sice vyšší, provozní náklady jsou však mnohonásobně nižší, nemluvě o lepší účinnost a možnosti použití téměř v jakékoliv stavbě. Jaké jsou výhody tepelných čerpadel? A proč byste měli mít jedno doma i vy?

Náklady na vytápění jsou mnohonásobně nižší

Tepelné čerpadlo se může stát plnohodnotným zdrojem vytápění, ale i ohřevu vody. Ačkoliv jsou pořizovací náklady na TČ vyšší, můžete svému rozpočtu ulevit využitím některého z dotačních programů, jako jsou Kotlíkové dotace nebo Nová zelená úsporám.

Návratnost investice je v horizontu pár let. Nejlepší účinnosti dosahuje TČ u budov, které jsou zrekonstruované a zateplené, zateplení však není podmínkou pro užití TČ. Věděli jste, že vám nově dotační programy pomohou i s drobnými opravami, které zajistí, aby byl váš dům méně energeticky náročný?

Je to hybridní řešení

Hybridní systém vám umožní chytře zpracovávat tepelnou energii kombinací ze vzduchu a země. Tepelné čerpadlo lze doplnit vlastní elektrickou energií z fotovoltaických článků – ta pokryje jak elektrickou spotřebu vašeho domu, tak i tepelného čerpadla.

Díky tomu budou vaše úspory mnohem vyšší, než kdybyste platili za provoz a údržbu neekologických topných systémů. Přesto může váš krb s výměníkem sloužit jako doplňkový nebo záložní zdroj tepla.

Tepelné čerpadlo se může stát plnohodnotným zdrojem vytápění, ale i ohřevu vody. Zdroj: Vaillant

Regulace je maximálně efektivní

Pokud doma trpíte krbem nebo krbovými kamny, teplotu v místnosti ovlivníte jen těžko. Zatímco v jedné polovině domu máte horko, v druhé se neobejdete bez pořádné vrstvy oblečení. Při používání tepelného čerpadla máte možnost nastavit si teplotu tak, aby vám vyhovovala.

Vaillant tepelná čerpadla můžete ovládat dle libosti i na dálku. Díky regulaci sensoCOMFORT si teplotu v domě nastavíte podle sebe. Teplotu můžete regulovat také vzdáleně a to pomocí aplikace sensoAPP, i když jste třeba na dovolené či v práci. Vrátíte se tak do komfortního prostředí.

Ačkoliv jsou pořizovací náklady na TČ vyšší, můžete svému rozpočtu ulevit využitím některého z dotačních programů, jako jsou Kotlíkové dotace nebo Nová zelená úsporám. Zdroj: Vaillant

Kromě vytápění můžete také chladit

Tepelná čerpadla se nevyužívají jen k vytápění v zimních měsících, ale i k chlazení v období léta. Díky tomu nemusíte kupovat klimatizaci, jejíž provoz je zbytečně finančně náročný. Místo toho využijete služeb vašeho tepelného čerpadla. Věděli jste, že lze některá TČ napojit i na ohřev bazénu?

 

Více informací najdete ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login