Technika v domácnosti

(PR Vaillant 6 – HOTOVO) Kondenzační kotle a jejich výhody, které byste měli znát

Od   | 

Plynové kondenzační kotle jsou v současnosti velmi oblíbené – a není divu. Nejen, že jsou účinnější než klasické plynové kotle, ale také jsou méně nákladné na provoz, nemluvě o ekologické stránce věci. Některé z těchto kotlů – například Vaillant plynový kondenzační kotel ecoTEC plus ioniDetect, dokáže navíc pracovat s rozdílnou kvalitou plynu. A jaké jsou další výhody plynových kondenzačních kotlů?

Plynový kondenzační kotel ecoTEC plus ioniDETECT nezabere mnoho místa. Zdroj: Vaillant

Vyšší účinnost a nižší náklady

Plynové kondenzační kotle mají spoustu výhod. Díky schopnosti využít kondenzačního tepla spalin slibují kondenzační kotle mnohem vyšší účinnost za nižších nákladů. Velkou výhodou je poměrně rychlá návratnost vstupní investice – ta je uváděna mezi 4 až 5 lety provozu. Vstupní náklady však mohou být ještě nižší – v případě, že si zažádáte o vhodný dotační program.

Kondenzační kotle využívají maximum

Plynové kondenzační kotle jsou velmi úsporným zdrojem tepla. Jejich instalace, ale i obsluha je velmi snadná. Kotel umí zpracovat teplo z odpadních spalin, které by u běžného kotle odešly komínem ven, tak, že je zkondenzuje. Spaliny v kondenzačním kotli proudí do sekundárního výměníku tepla, které zkondenzují a předají další část tepla do topné vody. V kombinaci s podlahovým vytápěním může být voda dokonce i méně teplá než v případě klasických radiátorů.

Obsluha plynových kotlů je velmi snadná. Plynový kondenzační kotel ecoTEC plus. Zdroj: Vaillant

Rychlá návratnost a vyšší vstupní investice

Pořízení plynového kondenzačního kotle není levnou záležitostí, vstupní investici však můžete snížit díky některému z dotačních programů. Návratnost je navíc při správném používání velmi rychlá – v průměru se jedná o 4 až 5 let. Kromě správného nastavení kotle je důležité i kvalitní zateplení budovy.

Teplota a výkon

Kondenzační kotle pracují v radiátorech s nižší teplotou – nejvyšší účinnosti tyto kotle dosahují při teplotě 55/35°C (teplota na výstupu z kotle/teplota vratné vody). I proto je vhodná kombinace s podlahovým vytápěním.

Výhody kondenzačních kotlů ve zkratce

  • Energeticky úsporný provoz = ušetříte za vytápění, ale i ohřev vody.
  • Při správném používání je finanční návratnost vaší investice rychlá.
  • Instalace kondenzačního plynového kotle Vaillant je velmi jednoduchá.
  • Nemusíte se starat o dovoz paliva (jako u vytápění dřevem a jinými tuhými palivy).
  • Máte spoustu možností regulace výkonu.

 

Více informací najdete ZDE

 


You must be logged in to post a comment Login