Návštěvy bytů

Pouhých 43 metrů čtverečních a i tak má každé dítě vlastní pokoj

Od   | 

Při plánování dispozičního řešení tohoto bytu neměla majitelka lehký úkol. Přála si, aby její dvě dospívající děti měly každý vlastní pokoj, což by asi nebyl takový problém, kdyby byt neměl pouze dvě malé místnosti. Úkolu se ale zhostila s neskutečným důvtipem a díky tomu docílila pohodlného zázemí pro všechny. Nutno podotknout, že promyšlený je nejen každý centimetr čtvereční, ale i celkový vzhled domova.

Aby docílila svého záměru, vzdala se žena vlastního pokoje a obě místnosti ponechala dětem. Svůj prostor si zřídila v centrální hale, která je bez okna a kam se vstupuje z malé předsíňky. Ta je její součástí a opticky je vymezena nejen rozměrem, ale i podlahovou krytinou. Zatímco ve vstupu je praktická dlažba, obytnou halu zdobí dřevo. 

Celý prostor sjednocuje světle modrá malba na stěnách, na kterých visí několik bílých prosklených skříněk a otevřené police. Hale vévodí sofa situované tak, aby žena viděla na televizor umístěný přímo naproti. Je nasnadě, že sofa lze rozkládat a večer tu žena má malou, ale útulnou ložnici. Nevadí, že tu není okno, denní světlo totiž vchází z přilehlé místnosti, kde se vaří.

Kuchyně sestává z vestavěných skříní s troubou a řady spodních skříněk. Díky tomu, že nejsou doplněny horními skříňkami, působí místnost vzdušně, čemuž napomáhá i velké okno. Pod něj majitelka navrhla integrované sezení, takže u stolku s průměrem osmdesáti centimetrů se díky dalším dvěma židlím pohodlně nají celá rodina. Ani tedy nechybí světle modrá barva umně doplněná jednoduchými žlutými doplňky. Přestože kuchyně je malá, neopomněla majitelka ani tady bohatou výzdobu, která v místnosti vytváří velmi útulnou domáckou atmosféru.

Z kuchyně se vchází přímo do pokoje dcery, který také neoplývá nadbytečnými metry, i tak se ale podařilo zakomponovat všechny podstatné prvky. Pod vyvýšeným lůžkem s šíří sto čtyřiceti centimetrů je malý úložný prostor a nechybí pořádná vestavěná skříň, do které mladá dáma může pověsit všechny důležité svršky. Naproti skříni je malý pracovní stolek. Ten v době notebeooků a tabletů bohatě postačí.

Syn má pokoj na druhé straně bytu a i tady majitelka využila prostor na maximum. Postel je situována za stěnou, takže tu nachází skvělé útočiště, čemuž napomáhá i její vyvýšení. Pod lehací plochou je totiž prostorná skříň na oblečení a sportovní potřeby. Do subtilní police ukládá knihy a dárky od kamarádů. Piano není na ozdobu, ale pro pobavení. A k tomu je připravené i promítací plátno. Pracovní stolek se nachází pod oknem, balkonovými dveřmi pak může vyjít ven.

Koupelna je propojena s toaletou, čímž žena získala potřebné centimetry. Díky tomu se za dřevěné dveře vešly nejen police ale i pračka. Vzhled koupelny odpovídá celkovému pojetí interiéru, ve kterém je patrné, že majitelka preferuje zdobný styl. I přes výrazné obklady, listely i koloniální styl nábytku působí celek vyváženým dojmem.

 

Fotogalerie:

 

Vybrali jsme pro vás sedací soupravy do nevelkého bytu

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login