Návštěvy bytů

Zasklili balkon a mají jídelnu s výhledem

Od   | 

Byt mladého páru je přesně takový jako oni sami. Moderní, příjemný a promyšlený. On je stavební inženýr a ona lékařka. Oba hodně pracují, a tak chtěli bydlení příjemné, praktické a funkční. A to se jim v 71 metrech čtverečních podařilo vytvořit.

Zelená je oblíbenou barvou majitelů bytu. Zdroj: Studio Boscardin.Corsi

Mladistvé bydlení vyniká použitím střízlivých a jednoduchých barev. Náročné povolání obou mladých lidí vedlo k tomu, že byt měl působit relaxačně. Zároveň ale nechtěli, aby byl nudný a nemoderní. Proto se rozhodli pro kombinaci bílé, černé a šedé. V hlavní místnosti se nachází kuchyně, jídelna a obývací pokoj zároveň. Díky chytře vytvořené optické dělící čáře, jsou jednotlivé zóny dobře odděleny. Hned od vchodu máte rozhled takřka po celém bytě a jako první vstupujete právě do kuchyně. Ta je bílá s černými prvky. 

V kuchyni je velká policová skříň určená k uložení věcí nejen do kuchyně. Dveře vedou do ložnice a koupelny s toaletou. Zdroj: Studio Boscardin.Corsi

Součástí kuchyně je prostorný kuchyňský pult se zelenými barovými židlemi. Ty patří k výrazným prvkům v bytě, protože se barevně odklánějí od většiny vybavení. Pult nabízí místo ke stolování a zároveň jde o další pracovní plochu a úložné prostory. Další jsou v kuchyňských skříňkách, které vedou až ke stropu. Velká americká lednice umožňuje pohodlné uchování potravin. Za pohled stojí moderní závěsná svítidla s retro žárovkami. Na fotce nevidíte troubu. Ta je umístěna v části s jídelním stolem. 

Variabilní pohovka vhodná i do malého bytu

 

Obývací pokoj nechali majitelé vymalovat šedivou barvou. Tím ho chytře oddělili od zbytku místnosti. Působí opravdu dobře a dodává pocit soukromí. V této části nechybí pohodlná sedací souprava, televize a stolek pod ní. Kusový koberec zjemňuje prostor a abstraktní obrazy dotváří odpočinkovou atmosféru. Vidět odsud můžete ven velkými okny i na jídelní stůl. Střízlivé linie a krásná kombinace světlé s tmavou zde vůbec nepůsobí rušivě. Spíš naopak. Na první pohled je také patrné, že mladý pár má rád vše perfektně sladěné. Nikde nic nevyčnívá, ale každý centimetr perfektně zapadá do celého konceptu. Dokonce i dekorativní polštáře na sedačce. Aby prostor nepůsobil příliš stroze, jsou zde květiny. Ty slouží zároveň jako čistička vzduchu a přináší do bytu kousek přírody.

Úzký prostor vymezili majitelé pro sedací soupravu. Zdroj: Studio Boscardin.Corsi

V jídelní části nebudete vědět, na co se dívat dřív. Ať už je to dekorativní zeď z přiznaných cihel, ozdobná závěsná světla či průhledné židle u jídelního stolu. Zajímavostí je, že na jídelnu původně vůbec nezbývalo místo. Naštěstí to architekti vymysleli chytře. Využili balkon, který byl součástí bytu a celou část předělali a zasklili tak, aby tvořila jeden celek s obytnou místností. Vzniklo tak dostatek místa na jídelnu, vestavnou troubu, která zde není vidět a praktickou skříň na míru. Dveře a zásuvky jsou úmyslně umístěné tak, aby mezi nimi mohl proudit vzduch. Lehkost bílého obložení a průhledné židle chytře kontrastují s dřevěným stolem. 

Velká květina příjemně zdobí jídelní prostor, který mohl vzniknout díky zasklenému balkonu. Zdroj: Studio Boscardin.Corsi

Zdroj: Studio Boscardin.Corsi

Fotogalerie:

 

Polohovací pohovky přinášejí maximální pohodlí. Víme, kam pro ně

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login