Inspirace

Poslední den v roce si zaslouží speciální slavnostní tabuli

Od   | 

Ať už se chystáte užít si konec roku jen v kruhu rodinném nebo s partou přátel, váš domov může zářit. Prostřete svátečně stůl, přidejte pár ozdob, které mohou nahradit ty ryze vánoční a dodejte poslednímu večeru v roce tu správnou atmosféru.

Na slavnostním stole si dejte záleže

Možná jste přesvědčeni, že silvestrovská tabule má být stejná jako štědrovečerní. Není to tak úplně pravda. O Vánocích volíme víc eleganci. Na Silvestra už se můžete trochu odvázat a přidat mnohem více barev, lesku, různých materiálu a extravagantních věcí. Kdo miluje pestrost, preferuje barvy a klidně výrazné ať už na ubrusech, svíčkách nebo ubrouscích. Přidejte i balonky, konfety nebo barevné řetězy. 

 

Na druhou stranu není za každou cenu nutné hýřit barvami. Kdo má raději neokoukané a trochu netradiční variace, mohl by se nadchnout pro černo-zlatou kombinaci. Vypadá luxusně, ohromí, a přitom vás nevyjde na moc peněz. V těchto barvách opět použijte konfety, ubrusy, svíčky a další dekorace.

Milovníci přírody se jí nemusí vzdávat ani o Silvestra. Pokud slavíte s podobně založenými lidmi, jistě je větvičky jehličnanů, cesmíny apod. nadchnou. Přidejte nějaké sušené šípky, plátky pomerančů, ořechy a máte dokonalou výzdobu na dokonalý stůl.

Při výběru výzdoby na slavnostní silvestrovskou tabuli je důležitým vodítkem to, zda budete jíst jen v kruhu rodinném, nebo pořádáte velkou oslavu se všemi přáteli.

Neopomíjejte výzdobu bytu

Výzdoba interiéru o Vánocích je pro nás takřka samozřejmá. Svou pozornost si ale zaslouží i Silvestr za předpokladu, že poslední den v roce slavíte. Dobře vypadá květinová výzdoba, kterou ostatně můžete použít i na stůl. Dekorace mají být veselé, pestré a plné nápadů. Ať každého, kdo k vám přijde, naplní dobrou náladou a chutí oslavovat. U vchodu do vašeho domova by měl vítat hosty věnec. Proto jej po Vánocích nevyhazujte. Na Silvestra má totiž za úkol chránit vás před čarodějnicemi a zlými duchy. I když už nejspíš na takové pověry nevěříte, je hezké na ně trochu zavzpomínat, zvlášť, když je takový věnec velmi pěknou ozdobou na dveřích.

Připravte hostům milé překvapení v podobě nějaké maličkosti, pozornosti. Vyrobte třeba malou kytičku, svíčku, mýdlo nebo kupte pozornost v obchodě. Jako symbolické přání štěstí pak darujte čtyřlístek.

Rada pro návštěvníky

Jdete na silvestrovskou oslavu k někomu domů? Nezapomeňte nějakou pozornost pro hostitele. Může to být voňavá kytice, dobré víno, kvalitní čokoláda nebo cokoliv jiného, co udělá radost.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login