Podlahy a stěny

Porotkyně soutěže Interiér roku navrhuje tapety

Od   | 

Členka poroty soutěže Interiér roku designérka Iva Bastlová představila na mezinárodním veletrhu Heimtextil kolekci originálních tapet My Home! Kolekce je určena všem, kteří touží po útulném a přátelském domovu.

Vavex nabízí širokou škálu tapet

Vavex nabízí širokou škálu tapet

Kolekce obsahuje dva hlavní vzory. První z nich je hexagon, který je stále oblíbenějším motivem interiérového vybavení. Hexagon se používal už před sto lety, takže je vlastně možné hovořit o nádechu retra. Druhým motivem jsou nápisy.  Ty vlastně reportují o běhu času: přítomnost – dnes, minulost – včera, budoucnost – zítra, vždy… nikdy. Čas je totiž jediné, co nám v dnešní době chybí, a nelze jej prodat ani koupit.

Nechtěla jsem šokovat!

Iva Bastlová navrhla vzor tapet pro firmu Vavex

Iva Bastlová navrhla vzor tapet pro firmu Vavex

Autorka Iva Bastlová ke kolekci dodává. „Chtěla jsem vytvořit kolekci, která si na nic nehraje, je kvalitní a přesto cenově dostupná. Nechce šokovat, chce u vás bydlet, dekorovat a zútulnit domov.  Důležité jsou možnosti sladění jednotlivých vzorů a hlavně kombinování s různým současným vybavením interiérů.“

Následujeme trendy

Barevnost je velmi rozmanitá. Je koncipována tak, aby si vybral každý. Patří sem teplá, výrazná, červeno-oranžová kombinace, nestárnoucí duo bílé a černé či stříbrno – šedé varianty. Najdeme zde i jemnou béžovou v kombinaci s moderním metalickým odstínem měděné a příjemnou zelenou, doplněnou o mosazně-zlatý odstín. Mezi velmi zajímavé kombinace patří odstín čajové růže (světlá růžová) se zlatou. Za zmínku stojí i to, že jemná růžová (Rose Quartz) se stala barvou roku 2016 podle mezinárodního koncernu Pantone a zlatá byla vyhlášena barvou roku společností  Akzo Nobel (přední výrobce barev a nátěrů). Kolekce tedy odráží aktuální světové trendy.

Tapety z kolekce My Home! vyrábí česká společnost Vavex, jsou tištěny na kvalitním vliesovém podkladu, budou k dostání v běžných obchodech tapetami a hobbymarketech a jejich cena za roli nepřesáhne 489 Kč.

Text: Lenka Zahradníková, Foto: archiv, Kontakt: Vavex, Interiér roku

Související články:

Nebojte se vytapetovat

Samy lepí


You must be logged in to post a comment Login