Návštěvy bytů

Pohodové bydlení ve startovacím bytě velkém pouhých třicet metrů čtverečních

Od   | 

Mladý muž se rozhodl postavit na vlastní nohy a hledal dokonalé místo pro první bydlení. Jako startovací byt si proto pořídil malou garsonku, která je velká pouhých třicet metrů čtverečních. 

Zařízení celého bytu zajistili odborníci, proto se není čemu divit, že byt je zařízen vkusně, moderně a tak, aby se i v tomto malém prostoru žilo pohodlně. Z původního kumbálu, který byl v malé vstupní hale, navrhla architektka vytvořit šatnu, čímž vzniklo více místa v hlavním obytném prostoru. Ten navazuje na předsíň a je dispozičně navržen tak, aby zde mohl majitel vařit, pracovat i odpočívat.

Za dveřmi se vaří

Kuchyňská linka vyrobená na míru je navržena do rohu místnosti. Sestává ze skříněk v bílém provedení, které jsou ve spodní části doplněny chromovou úchytkou, horní skříňky mají takzvané bezúchytkové provedení. Ty jsou navrženy po celé šíři stěny, takže zasahují až nad příjemné posezení a zajišťují potřebný úložný prostor. Ten je doplněn o spížní skříň se zabudovanou mikrovlnnou troubou. Tento prvek zakončuje sestavu a vyznačuje její dispozici. Záda kuchyně zdobí tmavá betonová stěrka, která v kombinaci s bílou barvou vytváří nadčasové řešení. Pracovní desku majitel zvolil v dřevěném dekoru, která dodává místnosti útulný a příjemný vzhled.

Jednoduchá bílá kuchyně je doplněna skleněnými policemi

Součástí kuchyně je barový pult, kterýnejen že odděluje kuchyni od malého jídelního stolku, ale zároveň prodlouží pracovní plochu kuchyně.  Přes celou tuto část se táhne podhled, ve němž jsou zabudována nejen světla, ale zároveň promítací plátno. Majitel je totiž velkým fanouškem celovečerních filmů, a proto tato nezbytnost nesměla v garsonce chybět. 

Kuchyňská linka je dokonale zpracovaná do posledního detailu

Stěnu naproti kuchyni zdobí nábytkový prvek, do jehož středu navrhla architektka sezení, které je možné během chvíle proměnit v místo pro dokonalý spánek.  Tato část je zvýrazněna tmavší dřevěnou dýhou, která barevně ladí s hnědým koženým čalouněním. Ostatní části slouží pro ukládání, nechybí tu šatní skříň, zásuvky a otevřené nebo uzavřené skříňky. Nad sedačku byla umístěna nástěnná lampa, která skvěle poslouží pro večerní čtení.

Na stěnu byl navržen nábytkový díl na míru. Poskytuje jak úložné prvky, tak prostor pro sezení

Sedací souprava lze jednoduše rozložit

Fotogalerie:

Foto a realizace: Inpro design

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login