Návštěvy bytů

Pohodlných 45 m2: Majitelé tu najdou dokonce i prostor na soukromí

Od   | 

Byt, který obývá mladý pár, má jen 45 metrů čtverečních, a přestože by se mohlo zdát, že se jedná o stísněný prostor, opak je pravdou. Díky šikovnému řešení byl využit každý centimetr, a tak tu majitelé nacházejí nejen dostatek pracovního i úložného místa, ale zároveň i prostor pro celkem pohodlné žití. 

Přestože je byt opravdu malý, nechybí zde dostatek denního světla a jeho části jsou vymezeny tak, že si zachovává dostatečné soukromí. Při rozsáhlé rekonstrukci došlo k odkrytí sádrových podhledů, díky čemuž byt získal zajímavý prvek v podobě betonových desek, které tomuto interiéru vyloženě sluší. Pod vybudované patro byla situována kuchyně v jedné rovině, rozšířena je o jídelní stůl, jehož zabudované dřevěné lavice se dají jednoduše zasunout a vysunout. Po zasunutí lavic se tak stůl rozšiřuje o další pracovní nebo odkládací plochu. Samotná kuchyně je malá, ale nabízí vše potřebné. Horní a dolní skříňky v sytě modré barvě příjemně ladí se stěnou v tlumené modré. Pracovní deska i stěna mezi skříňkami jsou z odolného materiálu z dekorem betonu, který skvěle ladí se stropní konstrukcí. Industriální materiál pak zjemňuje jídelní stůl ze dřeva.  

Kuchyně byla laděna do modrých tónů, které v kombinaci se dřevem působí nadčasově. Zdroj: Casa100

Obývací část navazující na kuchyni a vstupní prostor byly zařízeny jednoduše, ale přesto útulně. Obývací stěna zde zastává nejen úložný prostor, ale i knihovnu a příborník. Kvůli využití prostoru je k dispozici i police, situovaná těsně pod strop, kam majitelé vystavují věci, které nepotřebují každý den. Celý interiér sjednocuje dřevěná podlaha, která spolu s dřevěným stropem z palubek v otevřeném prostoru příjemně kontrastuje s šedými betonovými zdmi.

 

Kterou si pořídit toaletu se sprškou?

 

Po betonových schodech se vydáváme do otevřeného mezipatra, které slouží zejména jako místo pro spaní. Bezpečnost na schodech zajišťuje netradičně pojaté zábradlí. Měděné trubky volně přecházejí z patra do patra a kromě primární funkce – bezpečnosti, zároveň vytvářejí neotřelou dekoraci. V patře je prostor pro odpočinek. Kromě jednoduché postele ze dřeva, na kterou navazují stejně laděné noční stolky, zde najdeme také šatní skříň na míru a pracovní prostor. Ten zároveň zamezuje pádu a také slouží jako malá knihovna.

Strop z dřevěných palubek zajímavě kontrastuje s betonovými zdmi. Zdroj: Casa100

Zdroj: Casa100

Fotogalerie:

 

 

Variabilní pohovka vhodná i do malých prostor

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login