Návštěvy bytů

Pohodlné bydlení na 25 m² je možné! Přinášíme důkaz

Od   | 

Vměstnat vše důležité do garsonky o velikosti 25 m² přímo v centru města nebylo snadné, přesto vzniklo útulné a praktické bydlení. Byt patří mladému majiteli, který většinu dne tráví v práci a byt mu slouží spíš během večerů. Garsonka byla navržena díky vestavěnému nábytku tak, aby poskytla co nejvíce prostoru a aby se sem jednou mohla přistěhovat třeba i další osoba.

Garsonka disponuje několika okny, díky kterým je prostor prosvětlen. Zdroj: Studio Reaktor

Už v malém vstupu začínají vestavěné skříně vedoucí až do obývacího pokoje v obdivuhodné osmimetrové délce. Proto na tak malém místě není problém s úložným prostorem pro oblečení a sezónní potřeby. Garsonka je laděna do bílé barvy s trochou dřevěných prvků, které interiéru dodaly pocit útulnosti. Ve společenské části je dřevo umocněno podlahou ve výraznějším odstínu, který však malému bytu sluší. 

Industriální svítidla: Kam pro ně?

 

Jakmile projdeme vstupem, ocitáme se v jednoduché kuchyni v černo-bílé barvě, která pro občasné vaření opravdu postačí. Jednoduchou kuchyni na druhou stranu doplňují kvalitní spotřebiče, na které si majitel potrpí. Kuchyni od obývacího pokoje a zároveň místa pro spaní odděluje jídelní stůl, který lze v případě početnější návštěvy rozložit. Nad něj bylo zvoleno levitující stylové osvětlení, které u stropu drží pouhými několika lanky. Úložné prostory v obývacím pokoji zakončuje sklopná postel, která během dne vypadá jako komoda a večer se promění v regulérní lůžko, nechybí také několik poliček. 

Část úložného prostoru zabírá sklopná postel. Zdroj: Studio Reaktor

Také koupelna je úměrná velikosti bytu a i sem se vměstnalo vše potřebné. Prostorné okno vpouští do místnosti dostatek denního světla, a proto místnost vypadá opticky větší a je příjemně prosvětlená. Vanu nahradila otevřená sprcha situována přímo k oknu, které je ale samozamlžovací, a tak se majitel nemusí obávat o své soukromí.  V přední části je k dispozici toaleta a zásuvková komoda s posazeným umyvadlem. Za velmi zajímavý prvek zde považujeme drobnou bílou mozaiku na zdech, doplněnou velkoformátovou dlažbou s betonovou strukturou. 

Koupelnu zdobí drobná mozaika a dlažba s dekorem dřeva. Zdroj: Studio Reaktor

Zdroj: Studio Reaktor

Fotogalerie:

 

Jak oživit záclony, závěsy a další textilie?

 

 


You must be logged in to post a comment Login