Návštěvy bytů

Pohoda ve Vermontu, kterou můžete zažít i vy

Od   | 

Na první pohled vypadá až obyčejně, ale už okolní příroda vás přesvědčí o tom, že tento dům je jako stvořený pro odpočinek i pracovní inspiraci. Když vstoupíte dovnitř, jeho interiér si vás získá. Nahlédněte spolu s námi do tohoto útulného domku, ve kterém byste se chtěli jednoho rána probudit…

Majitelé tento objekt nabízí k pronájmu, takže vaše ranní probuzení na tomto kouzelném místě se klidně může stát realitou. Tedy pokud máte namířeno daleko a vysoko. Nachází se totiž na kopci nad městem Warren ve Vermontu. Tak jako v každé domácnosti, i tady je centrem všeho dění kuchyně spojená s jídelnou. Už na první pohled si všimnete, že celému prostoru dominují přírodní materiály, hlavně dřevo. Aby ne, když je dům široko daleko obklopen lesy.

Červené židle oživují interiér v přírodních odstínech

Červené židle oživují interiér v přírodních odstínech

Jednoduše a elegantně zařízenou kuchyňskou linku doplňuje kuchyňský ostrůvek, který slouží jako jídelní stůl, ale i pracovní plocha pro přípravu jídel. Architekti se v jeho velikosti nemuseli uskromňovat vzhledem k rozloze místnosti. Menší skupinky návštěvníků tak bez větších problémů můžou společně stolovat přímo tady. Dá se tu strávit i příjemný večer s knížkou, na kterou vám posvítí minimalistické závěsné lustry.

Při plánování sezení vezměte v úvahu výhledy ven

Při plánování sezení vezměte v úvahu výhledy ven

Pro početnější sešlost tu nechybí velký, dřevěný jídelní stůl s oblíbenými skořepinovými židlemi. Na těle vás příjemně zahřeje měkký koberec s abstraktním vzorem, ale na duši to bude mít na svědomí skvostný výhled na pohoří White Mountain. Kdo by odolal snídani u tohoto stolu?

Směrem na jiho-západ je fasáda prosklená. Tím vchází do obytného prostoru více denního světla a samozřejmě i teplo.

Směrem na jiho-západ je fasáda prosklená. Tím vchází do obytného prostoru více denního světla a samozřejmě i teplo.

Na kuchyň s jídelnou navazuje z jedné strany skromný, ale útulný obývák. Televizi tu sice nenajdete, ale můžete si rozdělat oheň v krbu, což je určitě příjemnější a romantičtější varianta. I tady jsou na stropě přiznané trámy, které celému prostoru dodávají přírodního ducha. Jednotlivá okna tvoří dohromady jednu velkou prosklenou stěnu, díky které sem prostupuje spoustu denního světla. Tak je ostatně vymyšlený celý koncept tohoto domu. Aby si jeho obyvatelé dosyta užili okolních výhledů a denní světlo proudilo do hlavních obytných prostorů.

Aby prostro působil co nejvíc vzdušně, navrhl architekt do patra vzdušnou zábranu proti pádu.

Aby prostro působil co nejvíc vzdušně, navrhl architekt do patra vzdušnou zábranu proti pádu.

Z opačné strany kuchyně vede schodiště do patra, ve kterém byste našli 3 ložnice, koupelnu a spojující halu, která slouží zároveň jako společenská místnost. Takový druhý obývák. S televizí. I tady vhání okna ze všech světových stran do prostoru spoustu světla a dodává mu svěží vzhled.

Nechybí samostatná hala pro setkávání a hry

Nechybí samostatná hala pro setkávání a hry

I na dálku je tady cítit vůni dřeva na každém kroku. Dřevěná podlaha i stropy, dřevěné obložení v ložnicích nebo posuvné dveře, které zbytečně neubírají plochu uvnitř pokoje. Velkou halu využijí rodiny nebo pracovní týmy ke společným aktivitám, při kterých je určitě bude inspirovat výhled do krajiny.

I v ložnicích se pamatovalo na výhled, který je tentokrát přímo z postele

I v ložnicích se pamatovalo na výhled, který je tentokrát přímo z postele

Ložnice jsou zařízené účelně, ale vkusně. Ani zde architekti nešlápli vedle, když ke dřevu nakombinovali kovové materiály, jako je třeba rám postele a křesla, nebo kůži, kterou je křeslo očalouněné. Všechno jsou to přírodní materiály, které se ani vy nemusíte bát ve svých domovech kombinovat.

I koupelna je pojatá ve venkovském duchu

I koupelna je pojatá ve venkovském duchu

V koupelně je horká sprcha skutečnou relaxací, zvlášť po ránu, kdy vás skrz okno pohladí sluneční paprsky. Světlé stěny i obklad s nenápadným vzorem z ní dělají čisté a svěží místo, které dokonale doplňuje hranatý masívní stůl s bílou sanitou.

Foto: Touloukian Touloukian Inc. (architekti http://www.ttarch.com/)

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login