Rady a tipy

Podzimní tipy na dekorace z vřesu, které oživí váš domov

Od   | 

Podzim je mimo jiné čas krásných, barevných vřesů, proto je nasnadě vytvořit si z nich půvabnou dekoraci, ať už do interiéru či exteriéru. Podívejte se, jak si s těmito nenáročnými rostlinami můžete ozdobit svůj domov.

Vřesy vyniknou v květináčích z přírodních materiálů

Není nic jednoduššího, než oblíbené vřesy naskládat do zeminy v truhlíku, postavit je na okenní parapet ven nebo dovnitř a vřesová dekorace je na světě. Abyste efekt zdvojnásobili, můžete je usadit do truhlíků s podzimně-zimním motivem nebo ve stylu Provence, ke které mají vřesy hodně blízko. A to nejen díky podobnosti s také velmi oblíbenou levandulí.

Při výběru dekorativního “útočiště” pro vřesy se fantazii meze nekladou. Foto: vencovna.cz

Zkuste se taky porozhlédnout doma nebo u babičky na půdě, třeba narazíte na poklad, který bude pro usazení vřesu jako stvořený. Může to být třeba obyčejná taška nebo pytel z jutoviny. V tomto případě budete muset zapojit trochu kutilského umu a tašku nebo pytel vyložit pevným igelitem, abyste vřes mohli zalévat.

Vřesy se hodí i k dekoracím na dveře

Nejen vánoční a adventní věnce, ale i ty podzimní, ozdobené vřesem, mohou zdobit vaše vstupní dveře nebo svátečně prostřenou tabuli. Jestliže doma vřesy nepěstujete, stačí zajít do květinářství a vybrat si především ty nezaschlé, ze kterých nastříháte větvičky a co nejdříve jimi zapletete věncový základ. Zabráníte tím tak opadání jednotlivých kvítků.

Vřesy kombinujte v květináčích s podzimními rostlinkami, vhodné jsou macešky, aksamitníky, ozdobné zelí ad.

Květináče můžete dozdobit menšími dýněmi

Pro podzim jsou samozřejmě typické dekorativní dýně, kterými také můžete vyšperkovat vaši výzdobu z vřesu. Kameninové nebo keramické květináče, staré litinové hrnce nebo hrnky, které už nepoužíváte, obaly na květináče z přírodního proutí… Tyto pestrobarevné rostlinky doplněné dýněmi budou vypadat skvěle v jakékoli z těchto nádob.

Vřesy kombinujte se vším, co najdete v podzimní zahradě…jablíčka, šišky, kaštany, žaludy…

A jestli se vám nechce do tvoření těchto podzimních dekorací a držíte se hesla, že v jednoduchosti je krása, můžete se ho držet dál. I kytice z vřesu, bez náročnějšího aranžmá, bude na stole ve váze vypadat úchvatně!

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login