Návštěvy bytů

Podkrovní byt zařízený v decentním venkovském stylu pohladí po duši

Od   | 

Majitelé tohoto bytu odmalička vyrůstali na malé vesnici, a proto není divu, že mají k venkovskému stylu opravdu blízko. I přesto, že se přestěhovali za prací do  města, nic jim nebránilo zařídit si domov přesně podle svých představ. Tedy ve venkovském stylu.

Už když vstoupíme do podkrovního bytu, jeho interiér nás na první pohled zahřeje. Prostorná obývací část spojena s kuchyní a jídelnou se nese ve světlých tónech a dokonale ji doplňuje zkosený strop obložený přírodním dřevem, které domov zútulňuje stejně jako dřevěná podlaha ve světlém dekoru. Část místnosti byla vyčleněna obývacímu pokoji, který představují dvě pohodlné sedačky s látkovým čalouněním doplněné dekorativními polštářky. V blízkosti nechybí prostorný konferenční stolek posazený na dekorativní huňatý koberec. Přestože se byt nachází v podkroví, najdeme v obývací části také francouzské okno, díky kterému je v místnosti dostatek denního světla. Tomu napomáhají i vestavěná LED svítidla ve zkoseném stropu. Příjemný doplněk zde představují původní dřevěné trámy, se kterými nábytek ve venkovském stylu skvěle ladí.

K působivé atmosféře přispívá i krb, zasazený do rohu místnosti. Jednoduché šedé obložení se skvěle vyjímá mezi sněhově bílými zdmi doplněnými jednoduchými černo-bílými obrázky s bílou paspartou a subtilním černým rámem.  To vše doplněno stylovými dekoracemi a jednoduchou komodou, rovněž ve venkovském stylu. 

Krb umocňuje útulnou atmosféru.

Na obývací pokoj volně navazuje přes jídelní stůl kuchyňská linka zařízena taktéž ve venkovském stylu. Ten umocňuje tvar dvířek s úchytkami a keramický obklad chránící stěnu mezi horními a spodními skříňkami. Bělost kuchyně narušuje tmavá pracovní deska vytvářející příjemný kontrast. Na kuchyni pak navazují vysoké skříně, které přechází až do vstupní části bytu, a tak z části poslouží jako spižírna a dále jako úložný prostor v předsíni. 

Kulatý jídelní stůl umožňuje snadnější pohyb po místnosti.

Ze vstupní místnosti vede točité schodiště do horního, otevřeného patra, ve kterém najdeme prostornou knihovnu a malou pracovnu. Bílou konstrukci schodiště podtrhují dřevěné nášlapy a tmavé zábradlí. Díky propojenému prostoru jsou obě patra příjemně prosvětlena.

Točité schodiště vede do horního, otevřeného patra.

V přízemí se nachází také prostorný dětský pokoj. I sem zvolili majitelé převážně bílou barvu. Kromě většiny zařízení jí je vymalován dřevěný strop. Doplňkovou barvou je zelená vybraná v tlumeném odstínu, který neruší. Pokoj patří batoleti, a tak je tu jen nezbytné zařízení, postýlka a houpací křeslo pro maminku, která si vybrala jedno z ikonických křesel firmy Vitra.

Bílá barva s hráškově zelenou byla do dětského pokoje skvělou volbou.

Ložnice rodičů je sice malá, ale útulná. Zkosený strop a střešní okno je obloženo bílým dřevem, které malou místnost opticky zvětší, stejně jako tapeta s vertikálním vzorem zdobícím stěnu za postelí. K útulné atmosféře přispívá dřevěná podlaha doplněná dekorativním kobercem.

Malou ložnici opticky zvětšují světlé odstíny a použité tapety.

Koupelna byla zařízena elegantně a s citem. Neutrální barvy v podobě světle hnědého obkladu a jednoduché šedé dlažby příjemně kontrastují s bílou umyvadlovou skříňkou rovněž ve venkovském stylu. Zadní část místnosti majitelé vyhradili pro vanu, již lze díky skleněné zástěně využít i jako praktický sprchový kout. A protože koupelna nedisponuje oknem, byla v místnosti rozmístěna bodová LED svítidla ve stropě.

I koupena se nese ve venkovském stylu, který podporují i použité, zemité barvy

Fotogalerie:

Zdroj: Inarch IT

 

Hledáte originální dveře?

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login