Návštěvy bytů

Podkrovní byt s uměleckou duší

Od   | 

Otevřené police plné dokonale lidských “lapačů prachu”. Patina, co má šmrnc. Nesourodý nábytek převážně v retro stylu, knihy, hudební nástroje, výtvarná tvorba i prostor pro ni a opotřebované nevzhledné štafle. Nejsou to zrovna typické atributy, které by užívali současní moderní bytoví architekti; ovšem majitelé z nich dokázali poskládat luxusní, moderní, šarmantní a inspirativní bydlení s uměleckou duší. Byt, ve kterém by chtěl žít a pracovat (skoro) každý.

Majitelé si vyhráli s různými typy svítidel, jejichž pestrost a rozmanitost interiér zútulňuje.

Vstup do jiného světa

Už  v předsíni pochopíte, že tento byt je prostě “jiný”, a popadne vás nezkrotná touha prozkoumat každý centimetr. Byt působí, jako by pojmy spěch, shon nebo ruch vůbec neexistovaly, jako bychom se ocitli v jiném časoprostoru. Zajímavým prvkem interiéru jsou například židle, do jedné krásné a originální retro kousky se záměrně zdůrazněnou patinou.

Umělecká tvorba, barvy a dekorace jsou základním stavebním kamenem tohoto příjemného bytu.

Zatímco v jednom podlaží bytu najdeme obývací pokoj s jídelním stolem, samostatnou kuchyni (jak osvěžující v dnešní době, kdy je propojení obýváku s kuchyní snad “povinné”) a malou vstupní halu, v podkroví, kam se dá vystoupat po nápadných interiérových schodech, je ložnice a pracovní kout. Obýváku dominuje útulný kout na čtení a produkci hudby, který najdeme pod schody. Z materiálů kralují interiŕu nejrůznější tóny a úpravy dřeva.

Kuchyň zdobí překrásný lustr, najdeme zde i mnoho retro prvků

Kuchyně plná kontrastů

Obrovskou devízou bytu je odhalená cihlová zeď, kterou najdeme i v podkroví. Dodává bytu lehce venkovský, bezstarostný a “poctivý” ráz. Hrubá rustikální stěna záměrně ostře kontrastuje s jemným, něžným vzorkem na světlých tapetách na zdi u okna. Výsledek pozitivně překvapí svou dynamikou.

Zrcadlo proti schodišti je dalším dobře promyšleným netradičním prvkem. Při pohledu od vstupu zrcadlí diagonální linii a vede náš pohled směrem k odhalenému trámoví.

V pracovním, nebo spíš tvůrčím koutě panují dokonalé podmínky pro přílet múz.

Ložnici kraluje cihlová zeď spolu s rustikální dřevěnou podlahou, romantickým svícnem a tabulovou plochou, kterou lze dotvořit podle momentální nálady. Zlaté tóny reprodukce asi nejznámějšího díla Gustava Klimta dobře ladí s modrošedými tóny textilií i cihlovou červení.

Koexistence moderní skříně s retro nočním stolkem celku nijak neškodí, naopak.

Podkrovní část bydlení je umístěna pouze nad částí bytu a od volného trámoví je oddělena zábradlím, vyplněným skleněnými deskami. Volný prostor nad spodní částí zdobí dekorace z větví, která umocňuje relaxační atmosféru.

Výrazným prvkem bytu je trámoví, skrz něj se naskýtá zajímavý pohled z pracovního koutu do obývacího pokoje s jídelnou.

Fotogalerie:

Foto: Robert Fila

 

Sedací soupravy pro skutečný odpočinek

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login