Návštěvy bytů

Podkrovní byt si díky původním detailům ponechal svůj osobitý šarm

Od   | 

Svou rozlohou se řadí spíše mezi malé byty, přesto z něj architekti dokázali vytěžit maximum a vytvořili útulné bydlení pro mladý pár. Otevřený prostor, přiznané trámy i původní krb jim hrál do karet. Sami posuďte, jak se jim rekonstrukce povedla.

Toto švédské 1+kk s rozlohou 44 metrů čtverečních se nachází v domě z přelomu 19. a 20. století, už proto by bylo hříchem nezachovat tu otisk dob minulých. Proto už za vstupní chodbou neuniknete pohledu na mohutné dřevěné trámy, které tvoří střešní oporu. Jejich vertikální linie se místy můžou jevit jako prostorová překážka, ve skutečnosti však elegantně ohraničují jednotlivé zóny, jako je jídelna nebo odpočinkový koutek.

Půdorys bytu má tvar “nudle”, táhne se na více než 11 metrech. I když místnost nerozdělují žádné příčky, nebyl problém umístit do zadní části ložnici s velkou manželskou postelí – svůj kompaktní charakter si celý prostor ponechal. V ložnici se také nachází velká šatní skříň, která plní funkci jediného úložného prostoru, a nápaditě nenápadná knihovnička vytvořená z polic vnořených mezi trám a šikmou stěnu.

Tomuto kouzelnému podkroví vévodí bílá barva, což není pro severský styl nic výjimečného, a doplňuje ji jednoduchá paleta přírodních odstínů spolu s šedou a černou. Velká okna v krajních částech bytu a balkonové dveře uprostřed se starají o přísun denního světla, kterého tu tak je na rozdávání.

Příjemné chvíle odpočinku nebo dlouhé večery pod lampou s knihou v ruce si majitelé mohou užít v koženém křesle, které je místní ikonou, nebo na polstrovaném gauči, který vymezuje zónu obývacího pokoje. Opravdová romantika nastává ve chvíli, kdy zažehnou oheň v původním, sic renovovaném krbu, u něhož nesmí chybět stylová skandinávská kožešina.

Rohová kuchyň, jakkoliv je malá, dostačuje všem potřebám každé hospodyně. Bílé provedení předních ploch doplňuje zástěna z hnědého obkladu a pracovní deska v medovém odstínu, které vyzdvihují moderní vzhled kuchyně a barevně ladí s trámy a podlahou. Jídelní kout je sice malý, ale o to víc útulnější.

Také v koupelně, vzhledem k její velikosti, převládá bílá barva, která spolu s velkým zrcadlem a kvalitním osvětlením dělá místnost prostornější a světlejší. Bílý obklad doplňují světle modré dlaždice s nerezovými a chromovanými doplňky. Ani tady nechybí původní trámy, které hrají ve prospěch optického prodloužení místnosti.

Zdroj: Alvhem

A v jakých sedacích soupravách si skutečně odpočinete?

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login