Návštěvy bytů

Podkrovní byt 2+kk jako galerie umění i stylové místo k životu

Od   | 

I když se toto švédské 2+kk rozkládá na pouhých 54 m2 a navíc v podkroví, jeho komplexnost poskytuje k pohodlnému životu majitelů všechno, co je třeba. Pojďte s námi do tohoto bytu nahlédnout a potvrďte si, že v jednoduchosti je skutečná krása.

Centrem veškerého dění je kuchyňský kout spojený s útulným obývákem. Už na první pohled je celý tento prostor zařízený velmi nenáročně, o čemž vypovídají základní odstíny bílé, šedé a černé, které doplňuje náhodná kombinace výrazných barev doplňků a uměleckých děl. Ty spolu až překvapivě skvěle ladí a už teď je jasné, že právě ty jsou základem nápaditého stylu majitelů.

Stropy zdobí původní trámy ze dřeva namořeného do sytě hnědého odstínu. Bodové osvětlení, které z nich vyčnívá, dotváří za dlouhých zimních večerů útulnou atmosféru.

Zálibu majitelů v umění podtrhují velké nástěnné obrazy, které tu potkáte takřka na každém kroku. Když vstoupíte do centrální místnosti, hned vám bude jasné, kde se nachází srdce domova. Tuto metaforu akcentují dva menší obrazy se znázorněným krbem a zásobníkem na dříví.

Za rohem se schovává malá pracovna, která svým umístěním splňuje veškeré nároky. Je oddělená od obývacího pokoje, od ložnice je na hony vzdálená a proudí do ní spoustu denního světla skrz velké francouzské dveře. Jednoduše ideální místo pro práci.

Díky příznivým podmínkám v prostoru kuchyně si majitelé mohli dovolit umístit doprostřed vyvýšený jídelní stůl obklopený čtyřmi barovými židlemi. Hranaté tvary a záhyby, kterých už jen na stěnách najdete nespočet, zjemňuje kulatý a oblý lustr zavěšený nad stolem.

Kuchyně je zařízená velmi jednoduše a klasicky. Bílé skříňky zvýrazněné černou pracovní deskou a soklem korespondují s celkovou koncepcí bytu. Bodovky, zabudované do střešní části stropu, jsou důležitým zdrojem světla při přípravě jídel. Na boční straně lednice nechybí ani nalepovací tabule pro poznámky a vzkazy.

Kouzlo celého bytu netkví pouze v perfektním ladění barev. Terasa, obložená dřevěnými palubkami, je jako stvořená pro časnou ranní kávu, víkendovou relaxaci nebo malá setkání s přáteli. Skleněná zábrana neplní jen bezpečnostní funkci, ale dají se na ni třeba zavěsit květináče.

Jak jsme již naznačili, ložnice se nachází na opačné straně bytu, úhlopříčně od pracovny a kuchyně. Ani tady není o umělecké kousky nouze. I pohled jedním okem vám napoví, že duch celého bytu zůstal v ložnici. Bílé stěny a šatní skříně, černá podlaha a elegantně sladěné barvy doplňků.

Podobnými barvami hraje i koupelna, která je obložená bílými, podélnými dlaždicemi. Ty tento malý prostor opticky prodlužují a zesvětlují. V malé umyvadlové skříňce můžete vidět dokonalou podobnost s kuchyňskou linkou.

Vstupní chodbička poskytuje majitelům dostatek komfortu při příchodu i odchodu. Chytře řešená šatní tyč pojme dostatek nezbytného oblečení ke každodennímu užití, stejně jako dřevěný botník s příjemně měkkým podsedákem. Méně potřebné věci se ukrývají v přilehlé šatně.

Zdroj: Hemnet

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login