Ložnice

Letošní trendy konečně ložnici oživí: Těšte se na barvy, tapety a nebojte se upcyklace

Od   | 

Trendy v bydlení se mění velmi rychle. Ne vždy je ale třeba měnit celou domácnost, abyste se jim přizpůsobili. To rozhodně platí i pro ložnici. Už pár drobných změn z ní může udělat jedinečné designové místo. Bojíte se, že změna bude nákladná? Rozhodně ne. V kurzu je totiž starý nábytek, tapety a příroda.

Květinové a přírodní vzory by letos na povlečení neměly chybět. Zdroj: Matějovský

Moderní ložnice: Co se letos nenosí?

Než si řekneme, co by v ložnici letos nemělo chybět, podívejme se, čemu dát sbohem. Pokud vás tedy zajímá, jakým trendům odzvonilo, tady máte přehledný seznam:

  • neutrální barvy
  • velký otevřený prostor
  • sourodý a ladící nábytek
  • strohé zařízení bez doplňků a vzorů
  • výrazná televize nebo jiná elektronika

A co naopak v kurzu je? Změn je celá řada, a pokud jste fanoušky barev, tvarů, vzorů a útulnosti, letošní rok si zamilujete.

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

 

Nebojte se barev: Zkuste modrou a olivově zelenou

I letošní rok se ponese v duchu výrazných barev. Pokud plánujete oživit svou ložnici, vyvarujte se dvoubarevnému schématu. I letos jsou totiž v kurzu bohaté barevné kombinace. Rozhodně se toho nebojte a nechte zazářit modrou nebo olivově zelenou. Ty snadno doplníte béžovou nebo šedou barvou. Pokud chcete jít ještě dál, nemusíte se bát ani černé, pudrově růžové nebo tmavě fialové. A že barva patří jen na stěny? Omyl! Letos se nemusíte bát ani barevného nábytku.

Ložnici zútulněte pomocí textilií. Letos je v kurzu olivově zelená. Zdroj: Ateliér Orsei

Oživte místnost tapetou

Máte pocit, že jsou tapety staromódní a patří k minulosti? Už dávno ne. Tapety hlásí návrat a rozhodně by neměly chybět ani ve vaší ložnici. Pokud tedy nevíte, jak barvy v ložnici kombinovat, nechte to na tapetě. Stačí ji použít na jednu stěnu a celá místnost se změní k nepoznání. Pokud zvolíte nějakou se zaoblenými tvary, spojíte hned několik trendů do jednoho! Tapeta vám navíc může snadno pomoci stanovit barevné ladění celé místnosti.

Zdroj: Trachea

Jak správně vybrat matraci? Dozvíte se ZDE

 

Dostaňte do místnosti kousek přírody

Příroda je věčnou inspirací. A letos je předlohou i pro bytové designéry. Dostaňte proto do místnosti rostliny, a to nejen v podobě zeleně, ale také vzorů. Květy a rostliny vyniknou na závěsech, polštářích, ale také na povlečení nebo tapetách. Současně se nebojte nechat vyniknout dřevo a jeho paletu hnědých a krémových tónů.

Netradiční atmosféru může do ložnice vnést i režné zdivo. Zdroj: Canstockphoto

 

Jak vybrat povlečení? Která látka je pro vás nejlepší? Dozvíte se ZDE

 

Pořiďte si postel s dominantním čelem

Minimalismus se letos nenosí, a to ani v případě volby postele. Pokud tedy plánujete změnu nebo už delší dobu okukujete postel s velkým nebo extravagantním čelem, dejte tomuto výběru zelenou. Výrazné a strukturované čelo postele je přesně to, co by v moderní ložnici nemělo chybět. Kromě skvělého designu taková postel navíc nabídne maximální pohodlí a možnost se opřít, když si budete před spaním chtít číst.

Postel s masivním čelem je jedním z trendů pro rok 2023 a také velmi praktická a pohodlná záležitost. Zdroj: Natuzzi Italia

Vsaďte na sílu starých a retro kousků

Upcyklace je trendem v celé řadě oblastí. Jeho hlavní myšlenkou je vdechnou nový život věcem, pro které byste už nenašli užitek. V případě ložnice může jít o starou komodu nebo odkládací stolek. Stačí najít starý kus nábytku, opatřit mu nový nátěr, případně vyměnit úchyty. Budete mít jistotu, že podobný kousek nebude mít nikdo jiný a navíc je renovace skvělou odpočinkovou aktivitou. Pokud ale nepatříte mezi ty nejzručnější jedince, nebojte se sáhnout po retro nábytku z bazaru. Ten se do interiérů vrací již několik let a letos je skvělým řešením i pro ložnici.

 

Do ložnice jsou vhodná svítidla z přírodních materiálů. Víme, kam pro ně!

 

Ložnice podle Feng Shui. Víme, jak má vypadat. ZDE

 

Přidejte moderní osvětlení

Osvětlení by mělo být vždy především praktické. To ale neznamená, že nemůže vypadat skvěle a podtrhnout styl dané místnosti. Lampička s textilním stínidlem nebo designový lustr je přesně to, co by letos nemělo v ložnici chybět. Nebojte se atypických tvarů ani netradičního umístění.

Zapomeňte na bodovky a LED pásky. Výrazné a designové osvětlení je letošním hitem číslo jedna. Zdroj: Aulix Lighting

Objevujte zaoblené tvary

Rovným liniím odzvonilo. Při výběru nočních stolků, skříněk i postelí se nebojte sáhnout po zaoblených tvarech. Tupé rohy nábytku navíc dodají prostoru zcela nový nádech. Nábytek také nemusí být pouze bílý, béžový nebo hnědý. Nebojte se zelené, žluté, námořnické nebo pudrově růžové.

Zdroj: Home Style

Víme, kam pro záclony, závěsy, plédy a polštářky?

 

Zaplňte podlahy

Přiznané podlahy nejsou v interiéru nikdy chybou. Ani sebelepší podlahová krytina však nenahradí pocit, když se chodidlem dotknete koberce. Proto si pro letošní rok nezapomeňte vyhlédnout nějaký designový kousek. Barvám ani vzorům se meze nekladou. Pokud si však chcete zjednodušit úklid, poohlédněte se po nějakém kusovém. Jeho údržba bude snadnější než v případě velkého, plošného koberce.

Bez koberce v ložnici se letos neobjedete. Zdroj: Ateliér Orsei

Zapomeňte na bílé povlečení

Barvy, vzory, přírodní motivy. Letos se při výběru povlečení rozhodně nemusíte bát pestrosti a extravagance. Rok 2023 se ponese především ve znamení pruhů a květinových vzorů. Bílé a jednobarevné povlečení letos naopak schovejte do prádelníku. Jeho čas zase přijde.

Zdroj: Home Style

Zdroj: Living etc., The Spruce, Homes and Gardens

 

Fotogalerie:

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login