Koupelny

Pisoáry. Co všechno v nich vidíte?

Od   | 

Úchytky na dveře, zářivky, radiátory i reproduktory… to vše jste psali při pohledu na jednoduchý obrázek, u kterého nebylo napsáno, co to přesně je. Byly na něm pisoáry!

Pisoáry Slot firmy Cielo.

Pisoáry Slot firmy Cielo. Právě za tímto obrázkem jste si představovali úchytky ke dvířkům, zářivky, radiátory i reproduktory.

Je vidět, že lidská představivost je široká, ostatně i nápady návrhářů nejsou ploché ani nudné. Proč by taky. Pisoáry se stále častěji zabydlují v domácnostech, kde žije více mužů pohromadě. Preferují pohodlné použití a ženy zase ocení toaletní prkénko stále na svém místě (tedy dole). Samozřejmostí je snadná údržba. Ulehčuje ji i speciální povrchová úprava (např. KeraTect od společnosti Keramag), která je odolná proti usazování nečistot a vodního kamene. U pisoárů je praktická i nízká spotřeba vody. Oproti 3 litrům, kterými splachuje WC, to jsou přibližně litry dva. Splachování může být klasicky mechanické, nebo pomocí senzoru. Na trhu najdeme i bezvodné pisoáry, které fungují na chemické bázi, nebo s pomocí pachové uzávěry.

Pro domácí užití jsou pisoáry nabízeny s poklopem, což zvyšuje jejich estetickou hodnotu, nabízen je i typ sedátka s automatickým pozvolným sklápěním. Přestože pisoár je sám o sobě malý, i tak může být problém ho do některých koupelen umístit. V tomto případě se budou hodit speciální zápustné modely, jejichž výška je pouhých 15 cm. Před jejich instalací ovšem zkontrolujte, zda bude jejich používání dostatečně pohodlné. Lehce se může stát, že muži nebudou mít dostatek místa pro nohy.

Pisoár pro ženy.

Pisoár pro ženy.

 

Víte, že:

Na trhu jsou k dostání dokonce i pisoáry pro ženy. Bohužel se výrazně neosvědčily, ale podle dostupných informací víme, že jejich používání je mnohem pohodlnější, než klasické toalety. Samozřejmě při užití ve veřejných prostorách.

Text: Lenka Zahradníková, Foto: archiv, Kontakty: Sanitec, Kozák Bath & Interior

Související články:

WC co vám samo zvedne poklop

Toaleta bez vnitřního lemu

Koupelnový trend č. 1 Vodu spouštíme tlačítkem

Koupelnový trend č. 2 Výjimečné sprchové kouty

Koupelnový trend č. 3 Velkorysé koupelny


You must be logged in to post a comment Login