Návštěvy bytů

Pestré barvy a geometrie: malý byt poskytuje páru moderní útočiště

Od   | 

I když se rozkládá na pouhých 30 metrech, je tento byt důkazem, že se při zařizování takto malých prostor nemusíte omezovat pouze na světlé odstíny a jednoduché linie. Nahlédněte s námi do malé garsonky a přesvědčte se, že i se špetkou kreativity se dá vykouzlit stylový a útulný interiér. 

Zádveří je tvořeno malou vstupní chodbičkou, ve které nechybí zrcadlo s praktickým botníkem. Ten zároveň slouží jako jednoduchý toaletní stolek s úložným prostorem pro všechny nezbytné drobnosti. Na opačné straně místnosti se až ke stropu tyčí vestavná šatní skříň s mnoha přihrádkami, šuplíky i úložnými boxy, které tu majitelům pomáhají k maximálnímu využití každého centimetru. Ať už se jedná o vstupní dveře, komodu nebo posuvné dveře skříně, jsou všechny přední plochy v bílé barvě. Odráží tak denní světlo, které sem prostupuje z oken v obývacím pokoji a příjemně rozjasňuje vstupní prostor. I proto si designeři mohli dovolit vymalovat část stěn tmavě šedou barvou.

Po několika krocích se z předsíně přesunete rovnou do kuchyně. Přestože se nachází v centrální části bytu, obklopená obytným prostorem a zádveřím, a chybí tu samostatné okno, je díky bílému provedení ve vysokém lesku a kvalitními zářivkami dostatečně prosvětlená na to, aby se v ní majitelům dobře vařilo ve dne v noci.

Vysoké horní skříňky umístěné po obou stranách zvětšují místo pro uložení nádobí i potravin, dokonce se sem vešla i pračka se sušičkou, které designeři ukryli do skříně, jež je součástí kuchyně, a které tím pádem nenarušují celý její vzhled. Chromované úchytky a nerezový závěsný systém zase zvýrazňují její jednoduchou linii.

Umístění ložnice bylo dalším nápaditým počinem designerů. Schovali ji totiž za stěnu kuchyňské linky, a dřevěnými konturami jí tak vtiskli punc samostatné místnosti. Majitelé proto mají dostatek soukromí při odpočinku i lenošení, ke kterému pomáhají i posuvné dveře z matného skla.

Obývací pokoj, kde majitelé tráví nejvíce času, je pracovnou a jídelnou zároveň. Celému prostoru vévodí designové doplňky s geometrickými prvky, jako je nástěnná tapeta u pracovního stolu, lustr nad jídelním stolem, ale i samotný nábytek. Na rozdíl od kuchyně, koupelny a vstupní chodby, kde je položená světle šedá dlažba, zvolili architekti pro obytnou část podlahu imitující dřevo, která díky svému odstínu vytváří v pokoji útulnou atmosféru.

Kromě designových prvků dodávají tomuto bytu svůj osobitý výraz živé barvy. Ať už to jsou židle, polštáře nebo dvojice portrétů na stěně, které přitáhnou oko každého návštěvníka, je každý z nich jedinečným solitérem, který hraje v celém konceptu důležitou roli.

Zdroj: Renders Space

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login