Kuchyně

Paneláková kuchyně, ve které je dostatek úložného i pracovního místa

Od   | 

Obecně je známo, že kuchyně v paneláku nebývají velké. Tato má jen šest metrů čtverečních, i tak se ji však podařilo zařídit s dostatečně velkými úložnými prostorami i pracovní plochou. A co víc – nechybí tu ani jídelní stůl.

Kuchyně je navržena pro mladý pár, který vede aktivní společenský život, a přestože nevaří každý den, vybavena je maximálně komfortně. Chladnička s mrazničkou jsou situovány do skříní v rohu místnosti, takže nepřekáží. Další skříňky jsou navrženy podél stěn do tvaru písmene L. 

Vzhledem k tomu, že sestava zasahuje pod okno, bylo nutné přizpůsobit parapet tak, aby nepřekážel. Proto byl zkrácen a pracovní deska na něj elegantně navazuje. Dvířka skříněk jsou ve světlém vanilkovém odstínu zkombinovaném se zelenkavým sklem, který chrání stěnu mezi horními a spodními skříňkami.

Ve stejném odstínu jako dvířka je i trouba ve spodní řadě skříněk a rovněž plynová deska, zasazená do pracovní plochy. V ní je také nerezový jednodřez, který dostatečně poslouží pro práci v kuchyni a přitom nezabírá mnoho místa. Přírodu vnáší do prostoru dýha, jíž jsou opatřena dvířka horní řady skříněk a která navazuje na jídelní pult.

Ten je připevněn po celé délce jedné stěny a plynule navazuje na kuchyňskou sestavu. U vchodových dveří je tvarově přizpůsoben tak, aby je bylo možné  pohodlně otevřít. Nad ním vznikla volná stěna, na kterou majitelé zavěsili televizor. V těsné blízkosti nechybí police pro odložení drobností.

Fotogalerie:

Foto: Elen Novak

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login