Návštěvy bytů

Padesátimetrový mezonetový byt a mladí majitelé: Dokázali z něj vytěžit maximum

Od   | 

Nevelký byt bývá vždy o kompromisech a výjimkou nebyl ani tento. Nicméně díky kvalitnímu dispozičnímu řešení a použitým materiálům z něj dokázali jeho mladí majitelé vytěžit maximum. Protože zatím nemají děti, zvolili mezonetové řešení, které prostoru dodává grády. Byt o velikosti 50 metrů čtverečních splnil všechna jejich dosavadní přání, přidanou hodnotou je pak to, že se nachází v blízkosti centra Prahy. 

Kuchyně v bílé barvě a lesklém provedení prostor opticky zvětšuje. Zdroj: INPRODESIGN

Byt je díky velkým okenním tabulím skvěle prosvětlený, což je jeho velká výhoda. Při vstupu nás okamžitě chytí za srdce prakticky uspořádaná obě otevřená patra. Obývací pokoj disponuje vysokým stropem, který nevelký prostor opticky zvětšuje, čemuž napomáhají také široká francouzská okna v horním patře. 

Při vstupu do bytu se ocitáme nejdříve v kuchyni, která je spojena s obývacím prostorem. Manželé potřebovali využít opravdu každý centimetr, a proto si nechali vyrobit kuchyni na míru. Sestava je koncipována do tvaru písmene „U“ přičemž jedno křídlo kuchyně originálně rozděluje kuchyni od obývacího pokoje. Celá linka se nese v bílé barvě s bezúchytkovými dvířky a stěnu mezi horními a spodními skříňkami chrání mléčné sklo.

 

 

Sedací souprava v kávové barvě navazuje na kuchyni a doplňuje ji kulatý bílý konferenční stolek i praktická komoda pod televizorem. Díky jednoduchému zařízení a světlému výběru barev vypadá byt vzdušně a elegantně. Strohé a čisté linie podtrhují vestavěná svítidla, proto nikde v bytě nenajdeme závěsné nebo stojací osvětlení.

Z úsporných důvodů navazuje sedací souprava hned na kuchyni. Zdroj: INPRODESIGN

Ložnice byla situována do horního patra, kde mají majitelé dostatek klidu, a intimní zóna je tak příjemně oddělena. Stejně jako celý byt i tato část byla zařízena jednoduše a prakticky. Prostorná čalouněná postel přímo vyzývá k odpočinku a neotřele vypadá také na míru vyrobená šatní skříň, která do detailu kopíruje zaoblený tvar stropu. Délku celé jedné stěny zaujímají francouzské dveře, kterými se lze dostat na maličkou terasu o velikosti 8 metrů čtverečních. 

Francouzská okna s terasou jsou velkým plusem. Zdroj: INPRODESIGN

Zdroj: INPRODESIGN

Fotogalerie:

 

Proč toaletu se sprškou?

 

 


You must be logged in to post a comment Login