Rady a tipy

Osm praktických možností, jak použít pečicí papír v domácnosti. Není totiž jen na pečení

Od   | 

Bez pečicího papíru bychom jen těžko upekli ty nejlepší dobroty pro celou rodinu. Věděli jste, že se dá ale využít i jinak? Přinášíme několik tipů, jak využít pečicí papír v celé domácnosti. O těchto možnostech jste možná ještě neslyšeli.

Aby potraviny neosychaly

Stává se vám často, že si ukrojíte půlku sýru a ta druhá půlka vám v ledničce během několika hodin oschne a ztvrdne? Pak vyzkoušejte trik s pečicím papírem. Jednoduše sýr zabalte do kusu pečicího papíru a uložte klasicky do ledničky. Sýr zůstane čerstvý a měkký. To samé můžete vyzkoušet i s ovocem, nebo zeleninou.

Rychlý trychtýř

Potřebujete nutně přelít tekutinu do nádoby s úzkým hrdlem a nemůžete najít trychtýř? Pak sáhněte po pečicím papíru a jednoduše si vyrobte jednorázový. Kousek papíru stačí složit do požadovaného tvaru, vložit do hrdla a přelévat. Takto vyrobený trychtýř po použití ihned vyhoďte. 

Nemáte po ruce trychtýř? Vyrobte si ho. Zdroj: Pinterest

Využití do mikrovlnky

Pečicí papír najde skvělé využití i v mikrovlnné troubě. Postrádáte poklop na talíře a misky? Ustřihněte kus pečicího papíru a přiklopte nádobu, ve které ohříváte pokrm. Zabráníte tak znečištění trouby prskáním.

Pečicí papír využijte jako poklop do mikrovlnné trouby. Zdroj: Pinterest

Pomocník s oděvy

Pečicí papír lze využít také u oblečení. Známe to každý – pospícháte a během odchodu z domu se vám zasekne zip, se kterým zkrátka nejde manipulovat směrem nahoru, ani dolů. Vezměte si k ruce pečicí papír a stranou která je navoskována přejeďte po zipu ze všech stran. Během chviličku půjde zapínat, i rozepínat. Pokud zároveň chcete ochránit svůj drahý a nejoblíbenější kousek oblečení, pak ho zabalte do pečicího papíru, který ochrání nejen původní barvu, ale i materiál.

Zaseknutý zip už nebude problém. Zdroj: Pinterest

Vyčistěte starou žehličku!

Pečicí papír pomocí voskované strany dokáže vyčistit i starou žehličku. Na voskovanou stranu dejte trochu soli a začněte přes ni přejíždět horkou žehličku. Žehlička bude zářit, jako nová!

Skvěle dokáže vyčistit i starou žehličku. Zdroj: Pinterest

Na podlahy

Pečicí papír lze využít jako praktický pomocník na podlahy. Zejména na ty, které potřebují péči v podobě voskování a leštění. Papír jednoduše připevněte na suchý mop a začněte pomalu a jemně přejíždět po parketách. Uvidíte, kolik nečistot se na papír přichytí.

Dokáže vyčistit a naleštit podlahy. Zdroj: Pinterest

Vyčištění, i ochrana baterie

Voskovanou částí pečicího papíru lze vyčistit také povrch vodovodních baterií, na kterých se vytvoří ochranný filtr. Ten zároveň zamezí i nechtěnému rezivění. Stačí je touto stranou jen přetřít a výsledek hned uvidíte.

Vyčistí a ochrání nejen kuchyňskou baterii. Zdroj: Franke

Eko prostírání

Potřebujete zabavit děti? Nechte je vystříhat z pečicího papíru eko prostírání. Nejen, že je na chvilku zaměstnáte, ale zároveň do svého domova vnesete skvělý a neotřelý doplněk. Vyzdobit ho lze i lihovým fixem, díky kterému budete naprosto originální.

Eko prostírání pomocí pečicího papíru je skvělý nápad. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login