Dětské pokoje

Originální dětský pokoj, ve kterém se každý dospělý vrátí do svého mládí

Od   | 

Rodiče malého Matyáše se rozhodli starý panelákový dětský pokoj změnit v nádherné prostředí, které se bude líbit každému dítěti. Na dětském pokoji je vidět velká kreativita, se kterou rodiče pokoj vytvořili. V pokoji naleznete praktickou postel se spoustou úložného prostoru, hrací koutek, ale i naprosto kouzelnou kombinaci barev.

Hlavní dominantou dětského pokoje je vyvýšená postel v bílé barvě, ke které vedou tři nízké schůdky a která se skrývá v pomyslném otevřeném domečku ze dřeva. Postel je skvělou volbou díky velkému množství úložného prostoru pro hračky nebo oblečení. Mimo jiné je však ve středu místnosti před postelí dostatek volného místa pro řádění a dovádění. Volné místo bylo vybaveno barevným kobercem, stolkem a židličkami, ale i tabulí pro malování křídou, což podporuje tvořivost dítěte.  

Do dětského pokoje bylo zvoleno velké spojené osvětlení, které na první pohled vypadá jako cukrová vata.

Na stěnu naproti posteli byly umístěny tři velké dřevěné domky, které místnosti dodávají naprosto jiná rozměr a tvoří jakési zátiší. Domky tvoří kontrast odlišností barev. Ke vstupu do pokoje bylo také nainstalováno lano, kruhy a další předměty, které mohou pomoci rozvíjet dítě.

Umístění dřevěných domků na zeď je zcela originální nápad.

I přes to, že dětský pokojíček disponuje několika okny, a tudíž je zde dostatečné množství denního svitu, bylo důležité do pokoje nainstalovat i několik typů svítidel pro dlouhé zimní večery. Na okna byly pořízeny jednoduché béžové závěsy, které zamezují přímému slunečnímu záření v letních dnech. Skvělým nápadem bylo i umístění stínidel na okna s dětskými vzory. I takový detail promění pokoj k nepoznání. 

Jednoduché béžové závěsy a barevná roleta je skvělou a moderní kombinací.

Rodiče chtěli do pokoje zvolit světlé barvy, čehož docílili bílými zdmi, které rozbili blankytně modrým, vymalovaným stropem. Na zemi byly ponechány dřevěné parkety, které s ostatním vybavením pokoje vypadají naprosto skvěle. Celkově barevnost tohoto dětského pokoje působí jako v pohádce. A aby postel nebyla klasická nuda, rodiče ji vyzdobili několika řetězovými praporky a béžovým přehozem, který se dá po celé délce postele přetáhnout a posloužit jako síť.

Tabule na křídu je skvělou volbou, jak podpořit kreativitu malého dítěte.

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login