Inspirace

Originální balení dárků: Čas strávený smysluplně i zábavně

Od   | 

Balení dárků nechává hodně lidí na poslední chvíli. A protože je tlačí čas, je to na balení vidět. Vyhraďte si čas, pusťte si oblíbený film, obklopte se vánočními dobrotami a pusťte se letos do balení včas. Přinášíme originální tipy, jak dárky zabalit netradičně, aby pod stromečkem byly pořádně vidět.

Zabalte letos dárky originálně, najděte si volný večer. Zdroj: Pinterest

Potěšení pro děti, i dospělé

Tento tip udělá radost nejen dětské duši, ale u srdce zahřeje i dospělé. Pořiďte si přírodní hnědý balicí papír a zabalte do něj veškeré dárky. Dále si k ruce vezměte nejrůznější mašle, rolničky, fixy, barevné papíry a pusťte se do práce. Každý dárek může být jiný a originální. Z dárků vytvořte soby, sněhuláky, i zvířátka! Stačí zapojit trochu kreativity a fantazie.

Dárek vystihující soba? Vyzkoušejte ho také. Zdroj: Pinterest

Přidejte vánoční ozdoby

Milujete třpytící se balicí papír a stuhy? Pořiďte si několik svazků malých vánočních ozdob a přidejte je na horní stranu dárku místo mašle. Ozdoby lze na dárek připevnit pomocí tavné pistole, nebo pomocí drátku připevnit k mašli. Pamatujte na to, že ozdoby by měly ladit s barvou zabaleného dárku.

Vánoční koule jsou na dárcích sice tradiční, ale stále vypadají pěkně. Zdroj: Pinterest

V jednoduchosti je krása

Letošní Vánoce se nesou ve znamení jednoduchosti a přírodních materiálů. Vyzkoušejte to i při balení dárků. Zakupte jednoduché přírodní balicí papíry a přidejte dary přírody jako jsou větvičky, šišky nebo šípky. Přírodninu připevníte například pomocí jutového provázku, který jednoduchost ještě zdůrazní. Nakonec můžete podle libosti na dárek něco napsat, namalovat nebo nalepit.

Přidejte na dárky přírodniny a zabodujte. Zdroj: Pinterest

Perníčky nejen na stůl

I vánoční perníčky můžete zakomponovat na dárky. Během pečení upečte o pár perníčků víc, nebo použijte nepovedené kousky. Doprostřed cukroví udělejte opatrně nožem díru, kterou vyžijete pro provlečení mašle. Perníčky pak jednoduše uvažte a naaranžujte na jednotlivé dárky. Během rozbalování dárků cukroví zmizí raketovou rychlostí!

Perníčky použijte i na dárky. Zdroj: Pinterest

I klubko příze přijde vhod

Jednoduše zabalené dárky do přírodního balicího papíru mohou skvěle doplnit ornamenty z vlny. Vytvořte z vlny například sněhovou vločku, vánoční čepici, ale i jiné tvary a pomocí vteřinového lepidla je nalepte na vrchní stranu dárků.

I klubko příze pomůže dozdobit dárky. Zdroj: Pinterest

Kouzlení s vodovkami

Zdá se vám, že ten papír, do kterého chcete zabalit dárky dětem není moc veselý? Vezměte si k ruce vodovky a vánoční ozdobné koule. Štětcem nabarvěte kouli libovolnou barvou a obtiskněte ji na již zabalený dárek. Vytvořit můžete například hlavu Mickey Mouse, který bude děti rozhodně bavit.

I s vodovkami si můžete vyhrát. Zdroj: Pinterest

Použijte staré noviny

Zajímavě a originálně vypadají také dárky zabalené do novin, které se takto dřív běžně balily. Navíc se od klasického balení nijak neliší, jen místo balicího papíru použijete noviny. Přes noviny omotejte barevnou stuhu s mašlí a dejte pod vánoční stromeček. 

Balení do novin je originální. Zdroj: Pinterest

Sušené ovoce

Milujete sušené ovoce, které vypadá skvěle jako dekorace, ale zároveň kouzelně provoní byt? Nasušte pár koleček pomerančů navíc a ozdobte tak vánočně zabalené dárky místo klasické papírové mašle. Uvidíte, že takovou vychytávku ocení každý obdarovaný a pod stromečkem si rozbalí voňavý dárek. 

Přidejte na dárky sušené ovoce. Zdroj: Pinterest

Japonské balení furoshiki

Netradičním a originálním balením dárků je japonský způsob furoshiki. Podle Japonců tento styl balení zvládne i ten, který balení normálně nezvládá. Na internetu lze bez problému dohledat video návody. Jedná se o balení do čtvercových šátku s neobvyklými uzly. Tento způsob se skvěle hodí například pro zabalení lahví vína či jiného alkoholu. 

Furoshiki je netradiční japonský způsob balení. Zdroj: BIG FISH & CO

Do ponožky

Povaluje se vám doma jedna silná pletená ponožka, nebo se chystáte ponožky vyhodit? Zašijte jednu stranu, díky čemuž vytvoříte sáček, do kterého lze uložit menší dárek. Horní část následně utáhněte vánočně laděnou mašlí a přidejte například drobné šišky.

Dárky v pletené ponožce nebude nikdo čekat. Zdroj: Pinterest

Sněhové vločky

Čím nahradit klasickou mašli uprostřed každého dárku? Vezměte si k ruce čistě bílý papír a nůžky a vystřihejte podle fantazie, nebo podle šablon nejrůznější sněhové vločky. Ty poté stačí provléknout jutovým provázkem nebo ozdobnou stuhou a připevnit doprostřed dárků místo klasické mašle. Takto vyrobená dekorace na dárky působí jemně, stylově a hlavně vánočně.

Použijte na dárky sněhové vločky z papíru. Zdroj: Pinterest

Vánoční stromeček

Přemýšlíte, jak na dárek zakomponovat stuhu neobvykle? Vezměte si tenkou oboustrannou lepicí pásku a tvoře na ní pokud možno ze zelené stuhy vlnky od nejširší části po nejužší tak, až vytvoří tvar vánočního stromečku. Takto vytvořenou ozdobu upevněte na dárek a kochejte se překvapeným výrazem obdarovaného.

Vánoční stromeček ze stuhy je neobvyklý a nádherný. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login