Návštěvy bytů

Bydlení v mexických tónech

Od   | 

Lidé jsou různí – bohudíky – a každý z nás preferuje něco jiného, ať už se to týká čehokoli.

Nejinak je tomu při zařizování obydlí. Někdo se cítí dobře v bytě, kde převládají nevtíravé barvy studených odstínů, jiný potřebuje teplo vyzařující z barevné škály, obsahující podíl červené. Naše podnebí, kde je příroda téměř půl roku pod příkrovem šedi, utlumuje barevnost prakticky na každém kroku. Bez přehánění se dá říci, že obava z přílišné pestrosti je v naší zeměpisné šířce silně zakořeněna.

Samostatné WC dostalo romantický vzhled díky umyvadlu a obkladům ze série Rosa Benjamin.

Samostatné WC dostalo romantický vzhled díky umyvadlu a obkladům ze série Rosa Benjamin.

 

Rádi cestují

Ale přece jen ne u každého. U lidí, kteří rádi cestují a pozorně si všímají odlišností v navštívených zemích, se často zrodí přání vnést do svého domova něco z toho, co je tam či jinde okouzlilo. Právě to je případ jedné brněnské rodiny, která několikrát navštívila vzdálené
Mexiko a inspirovala se zdejší kulturou při zařizování svého nového domu.
Rozjásaná barevnost, kterou v této zemi hýří příroda velkou část roku, se odráží i v každodenním životě zdejších obyvatel. Fialově natřený dům může mít růžové okenice, na zeleném ubruse bude prostřeno všemi barvami zdobené nádobí, podstupně schodů jsou obloženy pestře dekorovanými obklady a pravé dekorační „orgie“ můžete vidět ve zdobení kuchyní či koupelen.
Brňanům učarovaly zejména bohatě a nevšedně dekorované obklady spolu s umyvadly, která se zde stále ještě vyrábějí a zdobí ručně. Pečeť ruční práce je dnes stále vzácnější a lidé po ní opět začali toužit, protože připomíná klidnější časy prarodičů, a navíc v sobě nese energii toho, kdo daný předmět vyrobil. Třeba dýchne i na čtenáře z obrázků, které předkládáme.

Fotogalerie:

Text: Bea Fleissigová, Foto: Iveta Kopicová, Kontakt: LAGARTIJA

Související články

Návštěvy moderních bytů

Návštěvy stylových interiérů

 

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *