Návštěvy bytů

Opice i industriální prvky v rámci jednoho 2+kk

Od   | 

Kolikrát ani nepotřebujete hodně peněz, aby domov působil vkusně i originálně. Stačí ho pojmout jako celek a soustředit se na detaily. Právě toto udělali majitelé prosvětleného 2+kk a za naši redakci dáváme za jeho pojetí palec nahoru.

Kvůli nízkému rozpočtu se majitelé nepouštěli do rozsáhlé rekonstrukce, ale vycházeli z dané dispozice. Byt má standardní rozložení. Z nevelké předsíně návštěvník vidí přímo kuchyně, která je propojená s obývákem. Na tento hlavní prostor navazuje ložnice oddělená výraznými dveřmi, které podtrhnou bílé stěny. Ty,  spolu s bíle lakovanou podlahou, sjednocují  všechny místnosti bytu.  Nejen díky bílé barvě působí byt větším dojmem. Přispívají tomu i velká okna, včetně francouzských, kterými se vchází na balkón.

Kuchyně zůstala na původním místě, to proto, aby se nemusely připravovat nové rozvody. Sestává jen ze spodních skříněk, které doplňují jednoduché police v horní části. K dispozici je sporák i myčka nádobí, které nejsou schované za dvířky. Stejně tak majitelé přiznávají  i  kuchyňské rozvody. Přestože kuchyně působí nesystematicky, každá část je promyšlená a celkový efekt dotvářejí designové ikony – modrá lednice Smeg a zaoblený volně stojící kávovar Francis.

Ke kuchyni samozřejmě patří i jídelní stůl, který je ze stejného dřeva jako blízké dvoukřídlé dveře, o kterých už byla řeč. Jeho jednoduchý tvar zvýrazňují židle. Každá je jiná a všechny poutají svým zajímavým designem.

Bílou podlahu zkrášluje červený koberec, položený v obývací části, kde se odpočívá na rozkládacím sofa. Poblíž nechybí otevřené police a stolky se subtilním podnožím. Jednoduchý interiér zdobí kromě dveří i velké barevné obrazy dávající tušit, že majitelé mají smysl nejen pro estetické cítění, ale i pro humor.

Byt není skladištěm pro nepotřebné věci, je zařízen účelně a každá věc je v něm vybírána s maximální pečlivostí. Ta byla soustředěna samosebou i na volbu svítidel. Zatímco industriálně vyhlížející lampa nad jídelním stolem navazuje na pojetí kuchyně, žárovkové girlandy dávají najevo, že majitelé preferují i určitou dávku útulné atmosféry.

Fotogalerie:

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login