Návštěvy bytů

Nově rozzářený funkcionalismus

Od   | 

Na pozemku velkém 2 559 m2 se mezi vzrostlými jehličnany a listnatými stromy skví funkcionalistická vila ze 30. let minulého století. Díky zubu času musela projít kompletní rekonstrukcí, o jejíž návrh a realizaci se postaral architekt Luděk Rýzner a architektka Marcela Susedíková ze studia OK Plan Architects. Jejich úpravy plně respektují původní architekturu, přičemž zohlednili potřeby majitelů i nároky spojené se současným bydlením.

U knihovny nechybí pohodlné křeslo.

U knihovny nechybí pohodlné křeslo.

Třípodlažní vila nabízí pohodlné a moderní bydlení. V přízemí se nachází prostorná vstupní hala, na kterou navazuje samostatná šatna na boty, bundy a kabáty. Dále návštěvník vstoupí do úzké dlouhé chodby, ze které vedou hned patery dveře. Kromě standardního hostinského pokoje, koupelny a technického zázemí tu je místnost, která slouží jako předsíň, ze které se vychází na zahradu. Za zmínku stojí říct, že na přání majitelů tu je i mycí kout pro psa. Každý, kdo má doma čtyřnohého miláčka, ví, jak je tento prvek neocenitelný. Jedny z dveří vedou do pánského pokoje, na který navazuje samostatná vinotéka.

Sedací soupravy opticky vymezuje jídelní stůl.

Sedací souprava opticky vymezuje jídelní stůl.

Obývací pokoj, který zdobí dvě sedací soupravy

O patro výš se nachází otevřený koncept obývacího pokoje s kuchyní. Díky velkorysému prostoru tu byly na přání majitelů vytvořeny dva nezávislé části sezení. V rohu je umístěna prostorná rohová sedací souprava, situovaná směrem na televizi, tedy prostor sloužící ke sledování oblíbených pořadů a filmů. Na něj navazuje velký jídelní stůl a dále se pokračuje k druhé sedací soupravě. Ta stojí přímo proti velkoryse pojatému krbu a majitelé zde odpočívají. Dále se návštěvník dostane k prostorné knihovně navržené na míru, nechybí tu ani křeslo a výhled do okolní přírody. Třetí patro je soukromé a nachází se zde hlavní ložnice se šatnou a samostatnou koupelnou, dvě dětské ložnice, šatna a koupelna.

Druhá sedací souprava je situována oproti dominantnímu krbu.

Druhá sedací souprava je situována oproti dominantnímu krbu.

Fotogalerie:

Text: Lenka Zahradníková, Foto: OK Plan Architects

Související články:

Rodinný dům s ladnými křivkami

Byt se zajímavým krovem

Moderní rodinný dům, který nezestárne

Byt žádných troškařů

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *