Návštěvy bytů

Nevelký mezonetový byt pro mladý pár: Preferovali jednoduchost, ale i účelnost

Od   | 

Vzdušné, světlé, ale i také decentně minimalistické. Přesně takové je skandinávské bydlení, které zůstane pěkné a neokoukané i po letech. A není divu – designéři do tohoto stylu přidávají neustále další nové a nové prvky, vše osvěžují a inovují. Důkazem je tento dvoupodlažní byt o velikosti 83 metrů čtverečních, který patří mladému páru, který se rozhodl usadit nedaleko Kyjeva.

Mladý pár v bytu tráví většinu dne

Majiteli tohoto minimalisticko-skandinávského bytu plného bílé barvy, jednoduchých linií a světla je mladý pár. Oba majitelé pracují z domu, i proto bylo třeba vytvořit takové bydlení, kde nebudou mít problém trávit jak svůj pracovní, tak i volný čas. Ten tráví zejména hraním her a posezením s přáteli – i proto byl kladen důraz na vytvoření útulného a otevřeného bytu s moderním designem.

Modulární pohovka současně slouží jako postel pro hosty. Zdroj: Lauri Brothers

I minimalistické bydlení může být útulné

Když se řešilo, v jakém stylu bude byt zařízen, vyhrál skandinávský minimalismus – ačkoliv byly při zařizování dodrženy všechny postupy v souladu s tímto designem, výsledkem je příjemně útulné bydlení. Dominantou tohoto bytu jsou neutrální a světlé odstíny, které jsou v příjemném kontrastu s všudypřítomnými pokojovými rostlinami a dřevem ve formě nábytku.

Přízemí bytu je velký a otevřený prostor

V přízemí bytu najdete ve velkém otevřeném prostoru koupelnu, jídelnu a kuchyň – ta byla zařízena v bílé barvě, důraz byl kladen na zástěnu z překližky a výraznou desku stolu, což jsou dva z ladících prvků hnědé barvy tohoto prostoru. Součástí moderní kuchyně je také ostrůvek s barem, kde si mohou dát majitelé se svými přáteli dobrý drink, nebo se třeba nasnídat. Kontrasty jsou v kuchyni v černé barvě.

Schodiště vedoucí do podkroví bylo vyrobeno na míru. Zdroj: Lauri Brothers

Právě v jídelně věnovali designéři větší pozornost tvorbě akcentů – udělali tak použitím kontrastních barev. Čalounění designových židlí a lampy bylo vyrobeno v třešnově-terakotové barvě. Lampa nad stolem je doplněna o živé rostliny, další najdete v zavěšeném květináči nad ostrůvkem.

Kousek od kuchyně je prostor, kde můžete odpočívat

Dalším barevným prostorem v tomto interiéru je lodžie sousedící s kuchyní, která byla speciálně oddělena od kuchyně překližkou kvůli vytvoření prostoru pro relaxaci. Celá lodžie je lemována sytě modrými polštáři – ve spojení s pohodlnou matrací je tento prostor přímo ideální k odpočinku. Pod kovovým schodištěm vedoucím do druhého patra je umístěna police s televizí, naproti je modulární pohovka v neutrálních šedých tónech. Jde o místo, kde mohou majitelé bytu trávit svůj volný čas sledováním filmů, hraním videoher. Po večerech se pohovka mění v pohodlnou postel pro hosty.

Ložnice je minimalistická, ale příjemně útulná. Zdroj: Lauri Brothers

Schodiště vedoucí do druhého patra bylo vyrobeno na míru. V podkroví najdete kromě pracovního koutu pro oba také prostor na spaní. Strop v podkroví je obložen, hranice mezi stropem a stěnou je olemována osvětlením ve formě malých černých žárovek.  Hned vedle ložnice je koupelna s neutrálními šedými obklady, skříňka je v dekoru dřeva. Nechybí ani prostorná vana, kde si mohou majitelé odpočinout po celém dni. Druhá koupelna (se sprchovým koutem) je v přízemí bytu.

V bytu najdete hned dvě koupelny. V jedné je prostorná vana, v druhé sprchový kout. Zdroj: Lauri Brothers

Zdroj: Lauri Brothers

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login