Návštěvy bytů

Nevelký byt, ve kterém se vše točí kolem bytového jádra

Od   | 

Mladík po vysoké škole se konečně přestěhoval do svého prvního domova, a protože chtěl bydlet vkusně, nevelký byt prošel kompletně proměnou. Těšte se na jednoduché a přitom praktické nápady.

Okolo bytového jádra se odehrává celý koncept bydlení. Zdroj: Studio Doppio

Ústředním motivem, kolem kterého se vše točí, je bytové jádro. V něm je podle standardu koupelna s toaletou. Stěny tohoto jádra jsou využity pro ukládání, a tak je obepínají dřevěné police, které v budoucnu rozzáří barevné knihy a talismany z cest. Tento prvek je dekorován šedou stěrkou, která je použitá i na stropě a části podlahy, proto výsledek nepůsobí robustě, ale je v nevelkém prostoru potlačený.

Neutrální odstíny rozbíjí barevné obrazy. Zdroj: Studio Doppio

Úzkou krátkou chodbou vcházíme do společenské části s hnědou sedací soupravou a černými křesílky, nechybí odkládací kovový stolek. Bílé stěny doplňuje kontrastní šedá, která celému prostoru dodává přirozený šmrnc a eleganci. Na podlaze zůstaly původní dřevěné parkety, které navozují útulnost a teplý pocit. Jednoduché a neutrální barvy rozbíjí barevný kobereček a obrazy, na které upře svůj zrak každý host.

Černé kliky jsou v kurzu

Kuchyně je sice maličká, ale mladý muž nepotřebuje pro skromné vaření rovnou vývařovnou. Samozřejmě tady nechybí základní spotřebiče, jako je vestavěné trouba v panelovém systému, varná deska a dostatek úložného prostoru. I tady, stejně jako ve zbytku bytu pociťujeme snahu o industriální vzhled. Antracitová barva na skříňkách, betonová pracovní deska a nerezové doplňky jasně ukazují směr. Ani v kuchyni nechybí otevřené police, které sem vedou již z předsíně a právě zde končí. Přestože v bytě byla snaha jednotlivé části interiéru od sebe oddělit, právě spojené police prostor příjemně sjednocují. Dostatek světla zajišťuje nejen okno, ale i reflektorová svítidla, která se sem skvěle hodí.

Police obepínají stěnu od vstupu až do kuchyně. Zdroj: Studio Doppio

Ložnice se nachází na druhé straně bytu a je možné ji oddělit robustními posuvnými dveřmi. To v momentě, kdy mladík chce mít soukromí, jinak se dveřmi zavírá také prostorná šatní skříň. Bez povšimnutí nemůže zůstat jejich vzhled, který skvěle ladí s celkovým charakterem interiéru. Tentokrát má dřevo industriální patinu a společně s kovovou konstrukcí ve stejném nádechu vytvářejí vlastní dekorativní prvek. 

Dveře oddělující ložnici ukrývají také šatní skříň. Zdroj: Studio Doppio

Absenci denního světla v koupelně vyřešili architekti pomocí vestavěného okna, které díky rekonstrukci nebylo problém začlenit. Ani tady nechybí betonová stěrka, která nevelký prostor příjemně sjednocuje. Jednoduchost celého prostoru podtrhuje sprchová zástěna z čirého skla a podomítkové provedení baterií.

Betonová stěrka malou koupelnu sjednocuje. Zdroj: Studio Doppio

Zdroj: Studio Doppio

Fotogalerie:

 

Výkonné kotle, které se hodí všude – i do malého bytu

 


You must be logged in to post a comment Login