Návštěvy bytů

Nevelký byt, ve kterém se při zařizování myslelo především na děti

Od   | 

Čtyřicet tři metrů čtverečních není nijak zvlášť velký byt, natož, bude-li v něm bydlet matka se dvěma dospívajícími dětmi. I tak se ale žena rozhodla dopřát potomkům dostatek prostoru a tomu maximálně přizpůsobila dispozici.

Hned od vstupu tuší návštěvník, že v bytě žije žena, která preferuje dekorativní styl

V bytě proto není ústřední místností obývací pokoj, ale kuchyňský kout s menším kulatým stolkem a na něj navazuje prostor představující obývák. Ve skutečnosti to je ale jen menší koutek bez okna, kde je rozkládací sedací souprava, knihovna a televizor. Bystrý čtenář pochopí, že sofa zároveň slouží pro přespání majitelky. Kout tedy slouží i jako její ložnice.

Tento obytný kout je zároveň i ložnicí majitelky

Už od vstupu, kde návštěvníka vítá pestrá dlažba je patrné, že majitelka preferuje dekorativní styl bydlení. Celým bytem se prolíná světle modrá barva, která prostor projasňuje. Kromě stěn je použita na dvířkách kuchyňské linky. K tomuto jemnému odstínu jsou vybrány ostatní dekorace, zvláště obklad v kuchyni, který dává tušit, že pro majitelku je vzhled bydlení velmi důležitý. 

Obývací kout doplňuje dřevěná podlaha, v navazující kuchyni je už ale znovu použita stejná dlažba jako v předsíni. Tím je nevelký prostor opticky spojen. Stejného optické triku majitelka docílila i jednolitou barvou stěn, kterou dokonce použila i na dveře. Vchází se jimi do koupelny, která se také nese v bohatě dekorativním duchu.

Zatímco majitelka doma soukromí nemá, svým dětem ho dopřála. Jeden z pokojů je dcery, a přestože není velký, vešlo se sem na vyvýšené pódium prostorné lůžko, úložný prostor se nachází ve vestavěné skříni, která opticky zamezuje přímému pohledu do postele. Pod oknem zbylo místo i na nevelký pracovní stůl. I tady nechybí dekorativní pojetí, a to díky tapetě s výrazným, ale jemným vzorem. 

Druhý pokoj se nese v úplně jiném duchu a je vidět, že si jeho obyvatel prosadil vlastní styl. Výrazné jsou hned dvě stěny, zatímco jedna z nich je černá a slouží jako tabule, druhá je z bílých cihel. Dominantním prvkem pokoje je černé piano, které mu dodává osobitý styl. Lůžko je za nově vybudovanou stěnou ze sádrokartonu, která tu vytváří obyvateli příjemné soukromí.

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login