Návštěvy bytů

Nevelký byt se dvěma velkými terasami

Od   | 

Přestože tento byt není zvlášť velký, majitelé se z něho nechtějí stěhovat. Má totiž dvě krásné terasy, který mladý pár využívá celé léto, teda pokud zrovna nejsou s přáteli ve městě.

Šedesáti metrový byt se nachází v posledním patře běžného bytového domu jehož předností je adresa. Nachází se v blízkosti centra, ale zároveň zeleně, takže z teras jsou překrásné výhledy do přírody. Přestože kvůli dobré adrese patřila tato nemovitost k finančně náročnějším, majitelé před nastěhováním byt zrekonstruovali. 

Srdcem bytu je prostorná místnost s půdorysem do tvaru písmene “L”. Do rozlehlejší části situovali pohodlné sezení s komodou a televizí. Vzhledem k tomu, že je sofa postaveno zády k velkým oknům, rozhodli se majitelé pro závěs z pevné světelně nepropustné látky. Místnost tak působí útulněji a zároveň textilní dekorace dodává větší pocit bezpečí.

V užší části místnosti je 2,5 metru široká kuchyně postavená ke zdi. Doplněná je horními skříňkami. Matné bílé provedení opticky dělí jen obklad mezi horními a dolními skříňkami napodobující zdivo. Protější stěna je proměněna v úložný prostor. Za posuvnými dveřmi se nachází dostatek polic a našel se tu i prostor pro pračku. Roh místnosti zdobí kulatý stůl s židlemi, kterým vévodí robustní nepřehlédnutelné svítidlo.

Kuchyně zaujme hned dvěma prvky. Prvním z nich je okno ve stropě, kterým sem vchází denní světlo, a díky kterému působí prostor vzdušnějším dojmeme. Druhým nepřehlédnutelným faktem jsou dveře vedoucí na terasu. Pravě tady tráví mladý pár v letní měsících hodně času.

Ložnici věnovali majitelé samostatnou místnost. Je zařízena velmi jednoduše, podobně jako celý interiér, ve kterém převládá bílá barva. Ostatně právě ta je do malých bytů vhodná. I tak ale zvolili na dveře šatní skříně zrcadlo, které ještě místnost opticky zvětšuje. Podlaha je v celém bytě ze světlého dřeva, které s použitou světlou barevností skvěle ladí.

Jak to počasí i čas dovolí, využívají majitelé terasu podobně jako byt. Proto je tu pohodlné sezení, gril, bar a nechybí tu malá zahrádka pro pěstování zeleniny i bylinek.

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login