Návštěvy bytů

Nevelký byt s asijskými prvky uchvátí nejen cestovatele

Od   | 

Nevelký byt o rozloze 45 m² si pořídili manželé, kteří projeli celou Asii a jednoduše se do ní zamilovali. Protože chtěli, aby jim asijské cesty připomínalo i něco doma, rozhodli se asijské prvky začlenit do nového domova. 

Kvalitní materiály, jasné a pestré barvy i textury, ale také neokoukaný nábytek – to vše tu najdete. Manželé se nechali inspirovat moderními vzory asijských hotelů a tuto inspiraci převedli za zdi svého bytu. Uvidíte, že i na malém prostoru je možné dosáhnout maximální funkčnosti, bez zbytečného přetížení obytného prostoru, i bez zbytečných věcí. 

Již na první pohled je znát, že se nejedná o klasický styl bytu.

Do vstupní chodby zvolili majitelé po obou stranách vestavěné skříně, které ušetří prostor a díky nimž získali i velké množství úložných prostorů. Jedna strana vestavěné skříně má černé, atypické prvky se skleněnými posuvnými dveřmi. Druhá stěna spolu se skříní nesou dekor dřeva. Na podlahu byly zvoleny velké dlaždice připomínající mramor. 

Vstupní chodba vede do obývacího pokoje spojeného s kuchyní i jídelnou. Dřevěné stěny v kombinaci s černým, šedým, i bílým nábytkem a tmavě zelenými závěsy jsou typickým prvkem orientálního života. Tento typ stylu je však tak trochu zrádný, protože při nesprávné kombinaci můžete docílit opačného a chaotického vzhledu. Jak byt, který hýří jasnými barvami, tak i dekory je důležité vybavit dostatečným množstvím osvětlením, které byt prosvětlí.  

Dřevěné zdi jsou typickým asijským prvkem.

Obývací pokoj je spolu s dřevěnou zdí zkombinovaný se světle hnědou stěnou a bílým stropem, který je dominantou této místnosti. Ve středu stropu je vyřezaný kruh, který lze v noci podsvítit, a tím vdechnout naprosto jiný vzhled celé místnosti. Obývací stěna za televizí je vybavena několika poličkami, lesklou šedou plochou a bílým televizním stolkem. Do středu místnosti majitelé umístili fialové křeslo, bílý sedák s šedými vzory, bílý konferenční stolek s mramorovou deskou a hnědo-fialový malý koberec. K oknu zvolili červenou vysokou lampu, která místnosti dodá zcela jiný rozměr. Ne každému se takový styl líbí, z bytu lze na první pohled poznat asijský nádech, ale rozhodně se nejedná o žádnou “kýčovitost”. 

Docílit asijského stylu je oříšek, protože aby se k sobě vybavení hodilo a nepůsobilo přepláceně, to je velmi složitý úkol.

Obývací pokoj od jídelny a kuchyně odděluje vyřezávaný krémový paravan, který je také typickým prvkem asijských zemí. Kuchyňská linka je jednoduše vyřešena podél zdi bez rohové pracovní desky, či ostrůvku. Dolejší část kuchyňské linky je v čistě bílém provedení v kontrastu s hořejšími šedými skříňkami. Za pracovní deskou místo dlaždiček skvěle poslouží mramorová deska, která vypadá v kuchyni fantasticky. Do stěny vedle kuchyňské linky je umístěna vestavěná trouba, čímž lze skvěle ušetřit místo. Jídelnu zde zastává pouze malý kulatý stůl a dvě kožená křesílka – pro dva lidi skvěle postačí!

Malá kuchyňská linka i jídelní stůl jsou v malém bytě zcela postačující. Díky velkému francouzskému oknu je v místnosti i dostatek světla. I tak ale majitelé nad jídelní stůl nainstalovali stylové osvětlení v černé barvě.

Ložnice je malá, ale o to více útulná! Místnosti dominuje velká manželská postel, okolo které je místo pouze na průchod. Po levé straně nalezneme opět černou dekorovanou vestavěnou skříň, za postelí zrcadlovou stěnu v kombinaci se světlým panelem ve středu, a na pravé straně místnosti je na hnědě vymalované zdi umístěn šedý, lesklý panel a bílá, dlouhá polička. Pod postel majitelé zvolili hnědo-fialový koberec a místnost je vybavena několika extravagantními doplňky, jako je například zlatá lampička na nočním stolku. 

Ložnice působí jako “hotelový” pokoj v Asii – toho chtěli přesně majitelé docílit.

Malá koupelna má mramorové obložení na zdech, s výjimkou stěny za vanou, jíž vévodí dlaždičky s geometrickým vzorem v šedo-krémové barvě. Obložení vany a ostatní nábytek v koupelně se již nese v duchu dřevěného dekoru.

Při zvolení motivů po celé jedné stěně je důležité použít na ostatní stěny jednoduchý a jednobarevný dekor.

 

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login