Inspirace

5 skvělých tipů, jak netradičně zabydlet balkóny a terasy

Od   | 

Určitě už jste někdy byli na balkoně nebo terase a zdála se vám úžasná. Nebylo to však ani její velikostí ani výhledem, její majitelé si jen dali tu práci a zabydleli ji netradičně. Stačí jedna zajímavá houpačka, lehátko nebo pár trefných sedátek a i vy můžete svou oázu zeleně proměnit k nepoznání. Přinášíme bohatou nabídku takových kousků.

Při úvahách o koupit těchto doplňků vždy dopředu zvažte několik důležitých aspektů, které povedou ke správnému výběru.

1. Máte na zařízení dostatek místa? 

I to nejpohodlnější a nejkrásnější lehátko nebude příliš praktické, bude-li zabírat víc jak půlku terasy. Místo toho, abyste ho využívali, budete přes něj skákat a pořád ho někam posouvat, a to tak dlouho, až ho vezmete a věnujete přátelům. Máte-li vysněný kousek, pak vezměte obyčejný metr a vymezte přesně plochu, kterou bude zabírat. Pokud je možno kolem pohodlně procházet, pak by nemělo nic bránit tomu, abyste předmět koupili. Pokud tomu tak není, pak zvolte alespoň odlehčený kus, který nebude problém posouvat.

Lehátko Outbag, mrazuvzdorné, voděodolné, s ochranou proti UV záření, přizpůsobí se vašemu tělu. Rozměr 70 x 65 x 125 cm, cena 1 999 Kč.

Voděodolné lehátko Outbag se přizpůsobí vašemu tělu

2. Hodí se skládací a stohovatelné vybavení

Vhod přijdou v tomto případě i skladebné nebo stohovatelné kousky. Právě ony bývají z odlehčených materiálů, protože výrobce počítá s tím, že se s předměty bude hýbat. Kromě plastu či odlehčených kovů se v posledních letech těší velké oblibě prvky ze speciální odolné látky, která je lehká a nevadí jí déšť ani prudké slunce. Velkou výhodou předmětů z látky je jejich skladebnost. Zpravidla zabírají velmi málo místa. Kromě různých nafukovacích pufů sem patří houpačky a sedátka ve tvaru stanu ad.

Balkonový skládací stůl Lodge, Naolejované certifikované akátové dřevo FSC, rozměr 60 x 40 x V 63,5 cm, cena 1 290 Kč.

Skládací stůl je vhodným řešením na malý balkon

Skládací židle po sezoně sklidíte a pod plachtou je necháte na další léto na balkoně.

3. Je materiál odolný vůči větru a dešti?

Pokud nebudeme nábytek a prvky z balkonu každodenně uklízet, je zapotřebí vybírat materiály, kterým nevadí déšť ani prudké slunce. O tom samozřejmě informuje výrobce na přiloženém štítku. Pamatujte, že zmokne-li výrobek, pak by měl také rychle oschnout, nebo bychom ho měli snadno utřít. V případě výplní se proto informujte, zda promočení výrobku nevadí.

Závěsný Cacoon Bonsai, rozměr 120 x 170 x 120 cm, cena 5 249 Kč, Cacoon Single, rozměr 150 x 195 x 150 cm, cena 7 999 Kč, Cacoon Double, rozměr 180 x 200 x 180 cm, cena 9 799 Kč.  Ušito z textilie používané k výrobě plachet, konstrukce hliník.

Houpačka Cacoon Bonsai je ušita z textilie používané k výrobě plachet, konstrukce hliník.

Hamaka je velmi příjemná a pohodlná. Potřebuje víc místa

4. Máte zařízení kam dát?

Ať už koupíte sebezajímavější kus nábytku pamatujte, že většinu z nich budete muset na zimu uklidit. Přemýšlejte proto dopředu, zda vysněný kousek máte kam schovat, nebo ho musíte alespoň přikrýt.

Na balkon tolik neprší, proto tu polštáře můžeme nechat.

Kovový nábytek může venku zůstat celý rok

5. Častokrát stačí maličkost…

Možná už venkovní nábytek máte koupený, ale chtěli byste alespoň nějaký šperk nebo maličkost. Pak bude stačit pěkný ubrus, podsedák nebo lucerna…. Pamatujte, že na drobnosti bude pršet, proto jsou vhodné uzavíratelné lucerny, případně venkovní světla, kterým déšť nevadí. Sedáky a polštáře vybírejte s úpravou proti dešti, případně pořiďte truhlu, do které je před deštěm budete schovávat.

 

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login