Zahrada

Nepřežije vaši péči ani kaktus? Zkuste jiné pokojové rostliny, které vydrží všechno!

Od   | 

Jste přesně ti zahradníci, kterým se líbí snad všechny květiny, ale když si je pořídíte domů, zapomenete je zalévat? Nebo jen bydlíte v bytě, kde je sucho a nedostatek světla? Pokud se přesně v těchto slovech vidíte, a i přesto byste chtěli mít doma útulněji díky rostlinám, pak čtěte dál. Poradíme vám, jaké pokojové květiny zvolit, aby vydržely vaši péči a byly pořád stejně krásné. 

Aloe Vera

Jedná se o nenáročnou, sukulentní pokojovou rostlinu, která pochází z pouště, tudíž ji pár dní bez vody rozhodně nerozhodí. Výborně se hodí i jako dekorace do bytu. Jediné co vyžaduje, jsou sluneční paprsky, proto ji umístěte pokud možno na okno. Skvělým pomocníkem je i při úrazech. Gel z tučných listů utlumí bolest popálení, spálení od slunce, puchýřů, či drobné vyrážky, díky dezinfekčním schopnostem a chladivému efektu. Půdu volte co nejvíce propustnou, ideální je například písčitá forma. Pokud si na zalévání vzpomenete každý den, nepřehánějte to. Rostlině sice svědčí vlhká půda, ale nikoliv promáčení. 

Aloe Vera není jen léčivá, skvěle se hodí i jako dekorace

Dracéna

Exotickou květinu, která je zároveň nenáročná zde zastupuje Dracéna, již lze sehnat v mnoha barvách i odstínech. Jedná se o pěknou, dekorativní rostlinu, která je zajímavá především svými různě vysokými kmeny a vysoce lesklými, dlouhými listy. Listy Dracény bývají různě zabarvené, a to například do bílé či do okrové barvy. Umístit ji můžete téměř všude, ideální je pro ni i tmavší prostředí, kam nedopadnou přímé sluneční paprsky, které opravdu nesnese. Pokud ji zapomenete zalít, nevadí, snese i nárazové zalití, ale dávejte pozor na to, aby neměla příliš mokrou půdu. 

Dracénu lehce poznáte díky rozvětveným kmínkům a dlouhým listům

Zamiokulkas

Jedná se o sukulentní rostlinu z Afriky, která se díky nenáročnosti hodí do rukou nezkušeného pěstitele, či vytíženého zahradníka. Zamiokulkas má nádherné zelené, drobné listy, tudíž skvěle do bytu zapadne jako dekorace. Přežije nedostatek vody i přelití. Pokud si tuto krásnou rostlinku přinesete domů, umístěte ji pokud možno na světlejší a teplé místo, avšak pamatujte na to, že nesnese přímý, ostrý sluneční svit. Ideální frekvence zalévání je zhruba jednou týdně, v zimě i méně.

Zamiokulkas bude skvěle vypadat jako dekorace ve stylových květináčích

Tlustice

Tak jako některé výše zmíněné rostliny, i tlustice patří mezi sukulenty. Skvěle se jí bude dařit v rukách nezkušeného zahradníka, protože nesnese přílišné zalévání. Během roku si vystačí se zálivkou jednou měsíčně, v zimních měsících se tento interval ještě prodlužuje. Pokud vám to místo dovolí, umístěte ji na světlé místo, ale opět pamatujte na to, že nesnese přímé sluneční paprsky, které by ji mohly zničit, stejně tak jako přelití. Skvělým poznávacím znamením jsou její listy. Pokud jsou jaksi scvrklé, je na čase ji dopřát vláhu.  

Tlustice vydrží i tomu nejhoršímu pěstiteli

Tchynin jazyk

Tato rostlina se pěstuje již desetiletí a i dnes ji najdete v mnoha domácnostech. Velkou službu udělá v interiéru jako dekorace díky velkým, ozdobným listům, které se převážně pyšní bílým nebo žlutým okrajem. Rostlině se bude dařit jak na světlém místě, tak i v tmavších místnostech, avšak pamatujte na to, že pokud ji umístíte na tmavší místo, neodvděčí se vám tolik prokreslenými listy. Během roku ji stačí zalévat asi jednou týdně, během zimních měsíců pak zálivku omezte na jednou až dvakrát do měsíce.

Tchýnin jazyk se jako dekorace hodí do každého interiéru

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login