Návštěvy bytů

Neobyčejný byt v obyčejném činžáku. Vintage, severský styl a designová klasika vás naláká nejen k posezení

Od   | 

Při pohledu na obyčejný činžovní dům málokoho napadne, že za jedněmi z dveří se nachází neobyčejný byt. A to jen proto, že se majitelé rozhodli pro celkovou rekonstrukci, při které však nechali některé původní prvky a doplnili je nábytkem se skandinávským designem. Výsledkem je byt plný kontrastů, lákající ne(jen) k posezení…

Už při vstupu do haly na vás dýchne vintage styl, který představují původní oprýskané dveře, světle dřevěné parkety a proutěná lavička pod zrcadlem. Celkově se místnost nese v duchu bílé, krémové a světle hnědé barvy. Suchá dekorace ve váze styl místnosti ještě podtrhne.

Oprýskané dveře vás zaujmou jako první a rázem je zřejmé, že tu bydlí lidé preferující jedinečný styl

Spojená jídelna s kuchyní se nese ve světlých tónech. Nádherným a zvláštním prvkem jsou zdobené vrchní části zárubní, které patří k původním prvkům a které najdete při vstupu do každé místnosti. Poblíž okenního výklenku je situovaný oválný jídelní stůl, v přírodním, světlém dřevě. Dekorace v podobě dvou větviček ve váze bohatě stačí a do interiéru skvěle zapadá. Dominantou pokoje jsou židle, z nichž každá má jiný tvar, i barvu. Pod jídelní stůl byl umístěn tmavě modrý koberec, díky němuž nevypadá podlaha jednolitě. Není od věci podotknout, že židle pocházejí od předních světových výrobců určujících design, podobně jako jednoduché světlo, které nedávno představila italská firma Artemide.

Barevné židle jsou dominantou a “rozbijí” jednolitost místnosti.

Prostorná kuchyně je navržená do tvaru písmene L. Elegantní bílý vzhled doplňuje šedá pracovní deska. Kuchyňská sestava nese venkovské prvky, dvířka s rámečky jsou kombinována s prosklenými a celkový dojem podtrhují kovová madla s patinou. Stěnu mezi horními a spodními skříňkami chrání keramické bílé obklady v lesklém provedení. Jednolitost kuchyňské linky rozbíjí tmavé spotřebiče a dřevěná police umístěná po celé délce jedné strany kuchyně. 

Bílá kuchyně nese venkovské prvky a málokdo by takové pojetí v moderním bytě očekával

Za dveřmi obývacího pokoje majitelé ponechali původní černý klavír, který v kontrastu s bílými zdmi vypadá skvěle. Bílou zeď stačilo rozzářit klasickým obrazem.

Obývací pokoj je zařízený v severském stylu. Přes celou zeď stačilo umístit dřevěnou otevřenou knihovnu, před kterou byla umístěna modrá, dvoumístná pohovka. Tu majitelé vyšperkovali moderním přehozem a barevnými polštáři. Vedle pohovky bylo umístěn známý bílý chaise longue designéru Charlese a Raye Eamsových z roku 1948. Do centra místnosti majitelé zvolili jednoduchý skleněný konferenční stolek, který stojí na malém, béžovém koberci. Místnost byla ponechána bílá, spolu se světle dřevěnou podlahou. Vysoká okna jsou zahalena jen do lehkých bílých voálů vytvářejících příjemnou atmosféru.

Jednoduchá kombinace barev i nábytku vytváří severský styl.

Ložnice je vybavena jednoduše, ale útulně. Hlavní dominantou místnosti je modro-červený abstraktní obraz zabírající velkou část zdi. Visí nad jednoduchým lůžkem, které rozjasňuje.  I zde jsou stěny bílé a vysoká okna jsou oblečena do krémových závěsů. Před postel zvolili majitelé malý stojan na knihy a časopisy, místnost zútulňuje květina. 

Abstraktní obraz je dominantou celé ložnice.

Přestože koupelna není velká, zařízena je komfortně. Kromě umyvadla, volně stojí vany a jednoduchého sprchového koutu místnost zdobí krb s mramorovým obložením. Díky celkové rekonstrukci pro něj v koupelně zůstaly původní rozvody, a tak se majitelé rozhodli ho ponechat, přestože ho používají zřídkakdy. I tak ale patří k velmi oblíbeným a nevšedním prvkům, pro které je jednoduché si tento byt zamilovat.

Největší zajímavostí je krb v koupelně

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login