Inspirace

Je nejvyšší čas pustit se do vánoční výzdoby oken a dveří: Inspirujte se překrásnými dekoracemi

Od   | 

Ještě nemáte vánočně vyzdobená okna a dveře? Pak je nejvyšší čas. Dnes zapalujeme již druhou svíčku na adventním věnci a k vánoční výzdobě oken a dveří nic nebrání. Někdo dává přednost výrazné výzdobě, někdo naopak decentní. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, inspirujte se, a vyberte domov podle svého vkusu.

Vyzdobte si vánočně okna a dveře, stále je spousta času! Zdroj: Canstockphoto

Věnec jako klasika 

Jako hlavní výzdobu dveří volíme většinou věnec, který je typickým symbolem blížících se Vánoc. Ten je možné zavěsit nejen na dveře zvenku, ale lze ho sladit i s věnci zavěšenými v oknech, nebo na slavnostním stole. Originální kousek si tak můžete vyrobit sami a zapojit tak děti a celou rodinu, nebo dát přednost již hotovému dílu, který zakoupíme na trzích, či v zahradnictví. Klasický věnec většinou tvoří jehličí z borovic, či jedlí. Dále lze dozdobit přírodními prvky jako je sušený pomeranč, badyán, ořechy, nebo skořice. Věnec oživí i bobule, nebo jmelí. Pokud dáváte přednost modernějšímu stylu, můžete věnec dozdobit vánočními koulemi, nebo si slepením vánočních koulí vyrobit úplně originální kus. Zajímavě vypadá také celý věnec ze jmelí, který stačí dozdobit pouze několika stuhami. Fantazie se meze nekladou a proto každý věnec může být neotřelý a originální. Uchycení jak na dveře, tak na okna je jednoduché. V zahradnictví, nebo v hobby marketu zakupte na zavěšení speciální háčky, které se buďto zaháknou za dveře, nebo se na povrch jednoduše nalepí a dobře drží. 

Inspirujte se v našem videu, kde najdete řadu nádherných ozdob na dveře a ploty ZDE

Věnec na dveřích může být klasicky přírodní, i moderní. Zdroj: Canstockphoto

Girlandy kolem dveří a oken

Někomu na dveřích postačí věnec, někdo chce dekoraci ještě rozšířit. Ideální je kolem dveří pověsit girlandy, které prostor příjemně oživí jehličím. Girlandy si můžeme také z větviček vyrobit, nebo je zakoupit již hotové. Ponechat je můžete ve své přirozené kráse, nebo je dozdobit světelnými řetězy, vánočními koulemi, umělými květinami, nebo mašlemi. Girlandy lze naaranžovat také kolem oken jak zvenku, tak i zevnitř nebo je umístit na zábradlí schodiště. 

Girlandy ozdobí dveře, okna, i schodiště. Zdroj: Canstockphoto

Vnitřní výzdoba oken

Na oknech v převážné většině vídáme světelné řetězy, které se dnes nabízí v opravdu široké nabídce provedení a barev. Dáte přednost teplé, či studené bílé? Nebo máte raději barevná světýlka? Klasické světelné řetězy lze nahradit nejrůznějšími světelnými motivy jako jsou hvězdy, nebo krápníky. Pokud ale i světýlka v oknech chcete vylepšit, můžete zvolit dětmi oblíbené nalepovací fólie, nebo ozdoby vystřižené z papíru. Pokud vám doma přebývají ozdoby, nebo některé na stromek navěsit ani nechcete, lze je využít i jinak. Navlékněte je na průhledný vlasec různé délky a pomocí lepenky je pověste na rám oken. Ozdoby tak budou na okně zajímavě levitovat a vytvoří vkusnou dekoraci. Pokud okno navíc doplníte světelným řetězy, bude finální výsledek vypadat ještě lépe.

Světelné řetězy na oknech doplňte vlastnoručně vyrobenou dekorací. Zdroj: Canstockphoto

Drobná dekorace podtrhne vánoční atmosféru

Pokud vaše okna disponují parapety, máte vyhráno. I parapety lze vánočně ozdobit a dělat radost nejen vevnitř, ale i zvenku. To, co si na parapet naaranžujete je pouze na vás, ale pěkně vypadají vyšší svícny, vánoční hvězda v tematickém květináči, LED osvícené stromečky, domky, nebo jiné předměty symbolizující Vánoce, větvičky z jehličí, nebo asymetricky rozmístěné vánoční ozdoby. 

Parapety oken doplňte i běžnou vánoční dekorací. Zdroj: Canstockphoto

Ani venkovní parapety nemusí být prázdné

Jestliže milujete truhlíky na oknech v každém ročním období, nemusí chybět ani během zimy. Je však potřeba dávat pozor, co do truhlíku dáte. Možností jsou zapichované větvičky jehličnatých stromků. Variantou je ale i  zakoupit zakrslé jehličnany v zahradnictví a zasadit je do truhlíku. Po zimě je můžete vysadit do zahrady a na zimu opět mohou zdobit okna. Truhlíky lze doplnit vánočními ozdobami, mašlemi, nebo bobulemi. 

Opomenout nesmíme ani vánočně laděné truhlíky, které vydrží po celou zimu. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login