Návštěvy bytů

Návrat do minulosti aneb stylových 72 m2, které stojí za to vidět

Od   | 

Pro rekonstrukci bytu o velikosti 72 m2 se stala předlohou nostalgie a láska k období 80. a 90. let minulého století. Právě fascinace majitele touto dobou řídila výběr povrchových úprav, barev i tvarů. Přesto nechybí ani prvky ze současnosti a spousta rostlin, kam jen oko dohlédne.

Velkou část kuchyně zabírají rostliny. Přesto nabízí všechno, co je k vaření potřeba. Zdroj: MOMBÁ ARQUITETURA

Interiér byl kompletně předělán, aby vznikly větší, prosvětlené místnosti. Malý obývací pokoj byl celý propojen s kuchyní, bývalou ložnicí pro hosty a balkonem. Tím vznikl velkorysý prostor, který je také snadnější zařídit. Nechybí tu ani domácí kancelář, která je ideálně přizpůsobená každodennímu životu majitele, který rád pracuje a studuje a taktéž vyhledává společnost jiných lidí.

Umění je nedílnou součástí celého bytu. Zdroj: MOMBÁ ARQUITETURA

Retro materiály a vybavení, výrazné barvy na nábytku a žulová podlaha kontrastují s výraznou výmalbou. Barev se tu rozhodně nikdo nebojí. Jsou aplikovány hlavně na dekorativní polštáře a koberečky, protože je lze snadno zaměnit za jiné. Pozoruhodnou paletu odstínů lze ale pozorovat v celém bytě. Od pohovky, na zakázku vyrobené stěny až po kuchyňskou linku. Ve vizuální kompozici prostoru jsou barvy hlavním hrdinou. Nešlo by to ovšem bez pořádného světla, které zajišťují prosklené plochy od stropu až na zem směřující na velký balkon. Stěny jsou vymalovány tmavě modrou a kdyby místnost neměla dostatek světla a nebyla tak prostorná, působil by obývací pokoj úplně jiným a rozhodně stísněnějším dojmem. I to je výsledkem precizní práce architektů. 

Ovládací tlačítka toalety: Trendy jsou metalické odstíny

Jídelna je směsicí nostalgických starých kousků, bílých klasických dlaždic 15 x 15 cm a obrazů z cest. Všechny starožitnosti i cestovatelské dekorace jsou vybrány s pečlivostí, aby k sobě dobře ladily. Jídelní kout zastává kulatý menší stůl a židle, které jsou designově podobné stolu. Dva menší stolky určené k odkládání věcí jsou vyrobené ze stejného materiálu jako stůl a židle. Tradiční osvětlení nad stolem už je jen třešničkou na dortu. 

Ložnice je laděna více do jemných a lehkých odstínů. Vyřádit se majitel může na doplňcích. Zdroj: MOMBÁ ARQUITETURA

Ložnice dostala jemně růžový odstín, který ladil s decentní modrou na čele postele. Další barvy zde opět řeší polštářky, přehozy a deky, které lze měnit klidně každý den podle momentální nálady majitele. Opět jsou zde všudypřítomné květiny a vybavení připomínající staré časy. Jelikož je balkon zasklený, je hned u skla umístěno křeslo v zelné barvě, které je obklopené výraznou zelení. Tím je tato část oddělena od kuchyňského koutu. Díky krásnému výhledu jde o příjemný a odpočinkový kout. 

Zelená uklidňující barva je v bytě všudypřítomná. Zdroj: MOMBÁ ARQUITETURA

Zdroj: MOMBÁ ARQUITETURA

Fotogalerie:

Chutné a rychlé recepty pro celou rodinu

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login