Návštěvy bytů

Napadlo by vás zkombinovat přímořský, severský a retro styl dohromady? Výsledek rozhodně stojí za podívanou!

Od   | 

Když se kreativní pár vrátil ze studií ve Valencii, chtěl se postavit na vlastní nohy. Sehnali sice malý byt, ale o to víc se na něm “vyřádili”. Život ve Valencii jim přirostl k srdci, a proto si alespoň nějaké prvky chtěli přenést do prvního, vytouženého domova. V malém bytě byly ponechány bíle vymalované zdi, které majitelé lehce oživili barevností přímořského stylu. Vhodným výběrem materiálu, nábytku a dekorací pár dokázal, že lze zkombinovat několik stylů dohromady. Byt se nese nejen v přímořském duchu, ale nalezneme zde i retro prvky a severský styl.

Majitelé si byli vědomi, že prostor musejí využít co nejefektivněji, a proto obývací pokoj propojili s kuchyní a jídelnou. Místnost disponuje francouzskými okny, která vedou na terasu, díky nimž není nouze o dostatek denního světla. Uspořádání v takto malém bytě není jednoduché, nicméně ponechání prázdných rohů místnosti prostor opticky zvětšuje. V bytě byla položena dřevěná podlaha v příjemném, světlém odstínu, která spolu s bílými zdmi odkazuje právě k severskému stylu. Obrázky na stěně, černá lampa v rohu a stylová oranžová židle přímo sálají retro stylem, který se do této decentní kombinace skvěle hodí. Do obývacího pokoje stačilo umístit šedou pohovku, modrý dekorační koberec a bílý stolek pod televizi. Za zmínku stojí i kuchyně, která se nese v čistě bílé barvě.

Kombinace severského, přímořského a retro stylu zní trochu bláznivě, výsledek je ale perfektní!

Malá pracovna byla vybavena nábytkem v bílé barvě, který díky bílým zdem a dřevěné podlaze vypadá skvostně. Stačilo přidat židli a nástěnné hodiny v blankytně modré barvě, která dokonale podtrhuje severský styl. Francouzské okno opět zajišťuje dostatečné množství denního světla. 

Dřevěné podlahy, bílé zdi, i nábytek tvoří klasický severský styl

Světlý nábytek na bílé zdi nemusí vypadat sterilně zvolíme-li nápadité doplňky

Ložnice je sice malá, ale skvěle postačí. Místnost je opět vymalovaná bíle a na zemi je tak, jako v celém bytě, položena dřevěná podlaha. Manželskou postel majitelé vyzdobili povlečením v modrobílých odstínech a jako dekoraci zvolili žluté polštáře, které symbolizují španělské teplé sluníčko. Malé nástěnné zrcadlo je nejen praktické, ale také se díky němu ložnice opticky zvětší. Bílé noční stolky stačilo vyšperkovat rostlinami a na podlahu umístit stylové praktické zásuvky.  

Bílá barva spolu s modrou a žlutou symbolizuje přímořský styl

Koupelna je zajímavá především svou mozaikou na zdech, kde se prolíná žlutohnědá část mozaiky spolu s čistě bílou. Bílé umyvadlo bylo posazeno na dřevěnou skříňku a na zeď bylo umístěno kulaté zrcadlo. Jako dekoraci stačilo zvolit několik květináčů s rostlinami.

Zbarvení mozaiky bylo vybíráno s ohledem na vzhled dřevěného nábytku

Velkou výhodou bytu je i malá terasa, kde majitelé v létě tráví spoustu příjemných večerů. Dřevěné oddělení od ostatních teras vypadá přirozeně a zvyšuje útulnost prostoru. Majitelé zvolili několik retro židlí, stoleček a rostliny v květináči a vykouzlili tak příjemnou soukromou oázu, kde po dni stráveném v práci odpočívají.

Dřevěné oplocení zajišťuje soukromí

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login