Architektura a design

Nábytek, který na Salone del Mobile v Miláně nešlo přehlédnout. Zaujme i pobaví. Potěšte se i vy!

Od   | 

Také mate pocit, že už jste všechno viděli a nic vás už neohromí? Říkáme si to každý rok a každý rok na prestižním mezinárodním veletrhu nábytku Salone del Mobile v Miláně chodíme po expozicích a jsme překvapeni, co všechno designéři nevymyslí. Nejenže nábytek zaujme, ale potěší i oko a světe div se – dokonce je i praktický, pohodlný nebo dokonce obojí najednou!

Trendem je variabilní sezení, které uzpůsobíte podle potřeb

Abychom si takových kousků všimli, musí designéři použít v první řadě barvy. Barvou pro rok 2018 je podle Pantone fialová (Pantone 18-3838 Ultra Violet), která se samozřejmě prolínala výstavními exponáty. Kombinována byla s oranžovou, zelenou, mnohdy i žlutou. Ostatně tyto odstíny byly k vidění i samostatně, případně pak v nejrůznějších originálních vzorech na látkovém čalounění. 

 

Chcete-li solitér, pak volte výrazné barvy a vzory

Někteří výrobci vsadili na neutrální odstín,y jako je bílá, béžová, světle hnědá. Pokud nábytek nezaujal barvou, o to víc byl vidět díky promyšlenému tvaru. U sedáků byl často používán výplet v podobě širších pásů látky. Zatímco bychom o provedení mohli mluvit jako o masivním nebo robustím, o to víc byla potlačována konstrukce a podnoží. Pokud bylo vidět, pak sestávalo ze subtilních prvků, které nevyčnívají.

Fialová barva je barvou pro rok 2018 takže nemohla chybět na nejrůznějších solitérech

Tato křesla skutečně nepřehlédnete

Proplétané sedáky byly vidět i na židlích

A nechyběla zvířátka. Ať už v nadživotní velikosti,nebo jako menší ozdoba stolku či sofa. Právě na nich bylo nejvíc vidět, že se designéři baví. A to samé dopřávají i nám….uživatelům.

A pro odvážné jsou k mání zvířátka v nadživotní velikosti

A některá zvířátka jsou k pobavení

Barvy nechybí ani na stolcích. Trendem je používat několik různě velkých stolků, které se mohou lišit tvarem i odstínem.

Foto: Moroso, Mooi, Saba Italia, Serralunga, Bonaldo


You must be logged in to post a comment Login