Návštěvy bytů

Modrý akcent dodává vzdušnému 2+kk působivou atmosféru

Od   | 

Byt s uspořádáním 2+kk je ideální pro bezdětný pár, který většinu času tráví v práci a domů se vrací si jen odpočinout. Právě takovou životní etapu prožívají manželé, kteří nový domov zařídili s pomocí designéra. Výsledkem se stal vzdušný byt, plný elegance a praktických vychytávek, které jsou propracovány do posledního detailu.

V předsíni je stejná podlahová krytina jako v obývacím pokoji. To prostor sjednocuje.

Aby byt působil vzdušně navrhl, designér vstupní prostor maximálně otevřít. Z tohoto důvodu je předsíň oddělena pouze jednoduchou stěnou, která opticky vymezuje prostor, ale nezmenšuje ho. Z ní se přímo vchází do srdce bytu – obývacího pokoje propojeného s kuchyní, která je vetknuta do úzkého prostoru, jenž vznikl díky stěně oddělující předsíň.

Kuchyně je “ukrytá” za stěnou oddělující vstup

Už na první pohled působí kuchyně luxusním dojmem. Tvar písmene “L” vyplňují horní i dolní skříňky z bílého korpusu, doplněné bezúchytkovými šedými dvířky v lesklém provedení, které nijak nenarušují čisté linie tohoto interiéru. Významný doplněk však představují záda kuchyně s dekorem mramoru, která sestavě dodávají ten pravý šmrnc. Na kuchyni navazuje také ostrůvek, který rovněž zastává funkci jídelního stolu. Skvěle ho doplňují dvě závěsná, skleněná svítidla. Součástí ostrůvku je i vestavěná vinotéka, na kterou jsou majitelé, jako milovníci vína, náležitě hrdí. 

Modrá stěna vévodí obývacímu pokoji

Obývací část přímo navazuje na kuchyni a díky francouzským oknům vchází do místnosti dostatek denního světla. V případě ostrých slunečních paprsků skvěle poslouží šedé závěsy, které bezvadně ladí s použitými barvami v interiéru. Tomu vévodí modrá barva, kterou si majitelé mohli dovolit díky situaci vůči světovým stranám. Byt je totiž na jiho-západ takže i v zimních měsících působí velmi příjemně.

Nábytku je v místnosti minimálně, proto působí větší, než ve skutečnosti je. Posadit se můžete na dvoumístnou sedací soupravu v tmavě šedé barvě, kterou doplňuje modré stylové křeslo posazené na dekorativní koberec. Obývací stěnu tvoří pouze nízký televizní stolek připevněný na stěnu. Svítí se tu LED světly zasazenými do podhledu, které doplňuje nepřehlédnutelný avšak velmi jednoduchý lustr. 

Čelo postele je navrženo přes celou šíři místnosti, což postel opticky zvětšuje

Ložnice majitelů není velká, díky zvoleným materiálům a dekoracím působí velmi útulně. Hlavní zeď za čelem postele byla vytapetována abstraktním motivem v černo-modrém tónu, která skvěle kontrastuje k ostatním stěnám a také představuje hlavní dominantu místnosti. Čelo postele z šedých čtverců zakrývá celou šíři stěny, čímž postel působí větším dojmem. Nechybí prostorná šatní skříň se zrcadlovými dveřmi a zjemňujícím dřevěným korpusem. Kromě bodových LED světel byla do ložnice umístěna dvě závěsná svítidla se skleněným stínítkem, který vzhled místnosti nenarušuje. 

Koupelna je prostorná a na pohled působí jako balzám na duši. Světlý velkoformátový obklad v kombinaci s dřevěnou dlažbou k sobě příjemně ladí. Jemné linie nenarušuje ani sprchový kout walk-in doplněný stěnou z rostlin. Skříňka byla zavěšena na zeď, díky čemuž je prostor opticky vzdušnější, ale umožňuje také praktický úklid. Na skříňku bylo posazeno umyvadlo a doplněno je baterií v podomítkovém provedení.

Malou koupelnu rozveseluje stěna z živých květin

Fotogalerie:

Zdroj: Studio Projekt

 

Kam pro nábytek do předsíně?

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login