Návštěvy bytů

Moderní, vintage a růžová. Kýč? Vůbec. Výsledkem je velmi příjemný byt plný útulných zákoutí.

Od   | 

Když se řekne růžová, mnoho lidí dostane doslova “osypky”. V bytové architektuře je braná za výstřednost a výhradně ženský rozmar. V bytě, který vám ukážeme, je užitá s mírou a i díky ní vznikl krásný interiér pro mladou rodinu.

V celém interiéru je cítit dánský styl hygge – majitelé se obklopili vším, co je jim příjemné, nechybí textilní a dřevěné doplňky, pohodlné kouty na čtení a relaxaci i jednoduchost, co se nábytku týče. V hlavním obývacím prostoru na nás nejvíce zapůsobí kontrast šedé stěny s oprýskaným vzhledem, černého atypického koferenčního stolku a pohodlného růžového křesla, které je zcela odlišné od zbytku sedací soupravy, což ale celkový dojem nikterak neruší.

Růžové není v interiéru mnoho, ale poutá na sebe zaslouženou pozornost. Zdroj: Shir Shtaigma

Výklenek s velkým okrouhlým zrcadlem a jednoduchým věšákem je vymalován stejnou světlou růžovou, jaká je využita na křesle, a doplněn kontrastně zelenou pokojovou rostlinou. Nachází se nedaleko hlavního vchodu a slouží tedy k odložení menších svršků a kontrole vizáže před odchodem z bytu. Velká okna dodávají prostoru dostatek světla a před jeho přebytkem chrání obyvatele textilní roleta. Různě barevné polštářky dodávají tu pravou atmosféru.

V hodně světlém prostoru není třeba bát se barev jako je šedá či černá. Zdroj: Shir Shtaigma

Tmavě zelená kuchyň – skvělá volba

Další tabu je v tomto nesmírně příjemném bytě porušeno v kuchyni. Zelená barva totiž obecně není pro tuto místnost příliš doporučována. Nicméně v tomto temném a uměřeném odstínu, v kombinaci s luxusními úchytkami, bílou pracovní deskou a dostatečně prosvětleným prostorem v podstatě není co vytkout. Majitelé vzhledem k dvěma oknům ponechali prostor bez  na dvou ze tří stran bez vrchních skříněk, takže je maximálně vzdušný a doslova se utápí ve světle, proto byla tmavá linka naprosto správnou volbou. Snad jen lednice by se nám víc líbila v bílé a více “schovaná”.

Staré i moderní je tu v dokonalé harmonii. Zdroj: Shir Shtaigma

Jako v celém bytě i v kuchyni hrají roli detaily. Dřevěná sada stylových prkének, zajímavá pokojová rostlina i průhledné kořenky dodávají tu pravou pohodovou atmosféru, korunovanou uklidňujícím pohledem do zeleně. Zajímavě provedený je keramický dřez, který je ozdobený plastickým proužkováním.

Doplňky hrají významnou roli i v kuchyni. Zdroj: Shir Shtaigma

Na doplňcích záleží

Jídelní stůl z masivu je velmi jednoduchý a velmi krásný. Doplněný je židlemi v přírodním designu a zajímavého tvaru. Dvě svítidla jsou jemná jako pavučina a tónovaná jsou znovu dorůžova, tato barva se tak nenápadně stává jednotícím prvkem celého interiéru. Retro sekretář zdobí květiny i vzpomínky z cest a za prosklenými neprůhlednými dvířky se ukrývá sváteční porcelán. Květiny ve stylových květináčích, dekorace na zdi a malý tabouret už jen dokreslují celkovou pohodovou atmosféru.

Televizi schovali

Jak již bylo řečeno, vzhledem k až přebytku světla jsou tmavé barvy pro tento interiér tím pravým. Pracovní kout je tak vyvedený v černé a masivní kus nábytku poskytuje potřebný úložný prostor, kterého jinak v bytě není příliš. Na poličky se dají umístit nejrůznější, pro majitele důležité drobnosti. Reflektorová svítidla taktéž v černé s celkem dobře ladí. Na druhé straně šedé polopříčky najdeme další posezení s televizí, které je od hlavního obývacího prostoru oddělené. Umožňuje tak majitelům sledovat televizi, pokud chtějí, ale ve vypnutém stavu zbytečně “nekraluje” obýváku a nekazí jeho atmosféru.

Černý pracovní kout vůbec nepůsobí depresivně. Zdroj: Shir Shtaigma

V ložnici najdeme krásnou dřevěnou podlahu a retro komodu s výraznými úchytkami.I pár nočních stolků má historický vzhled díky ozdobně vyřezávaným nohám. A dále už zde najdeme jen velmi jednoduché vybavení v bílé barvě. I zde jsou důležitým prvkem interiéru pokojové rostliny, textilie a doplňky.

Ložnice je maximálně jednoduchá a skromná. Zdroj: Shir Shtaigma

Dívenky, kterým patří dětský pokoj, jsou zatím velmi malé, a tak potřebují jen bezpečnou postel a dost prostoru na dívání a objevování. Už nyní je ale nábytek i celkové ladění pokoje vybráno tak, aby rostlo spolu s nimi a dalo se jednoduše obměňovat. Velké zrcadlo v budoucnosti parádnice ocení, stejně jako krásnou hladkou podlahu s koberečkem jako stvořeným na dětské hry.

Dětský pokoj byl vybaven nadčasově. Zdroj: Shir Shtaigma

Design koupelny určuje překrásná historická skříňka, citlivě zrestaurovaná, opatřená novou deskou a keramickým bílým hlubokým umyvadlem. Kruhové zrcadlo podtrhuje romantickou a nostalgickou notu, stejně jako atypický oblý kohoutek a vybraný vzor na podlahové parkety.

 

Koupelně dominuje krásná vintage skříňka. Zdroj: Shir Shtaigma

Zdroj: Shir Shtaigma

Fotogalerie:

3 v 1: Rozkládací pohovka s úložným prostorem

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login