Návštěvy bytů

Moderní a velmi prostorný byt: I tak nepůsobí prázdně, naopak útulně

Od   | 

Architekt Felipe Hess ukázal, že i moderní a minimalistické bydlení může působit útulně. Podařilo se mu totiž tento prostorný byt zařídit tak, aby nevypadal prázdně, což při úctyhodné rozloze 300 m2 není nic jednoduchého.

Interiéru vládne kombinace bílé barvy se dřevem

Již při vstupu do tohoto prostorného bytu si můžete všimnout kontrastní kombinace hnědé a bílé barvy, které k sobě dokonale ladí. Bílá barva, která má tu moc prosvětlit i ten nejtemnější prostor v kombinaci s hnědým dřevem jakožto přírodním prvkem, nemůže působit jinak než dokonale. Původní dřevěná podlaha spolu s vestavěnými policemi a bodovými světly působí velmi čistě a minimalisticky. Systém bodových světel byl zvolen i v jiných částech bytu – a to například v kuchyni, ale i jídelně, kde mimo jiné nechybí ani lustr nad jídelním stolem.

Původní podlaha byla ponechána, vnáší sem totiž punc autentičnosti. Zdroj: Felipe Hess

Jídelna, která slouží rovněž jako pracovna

Prostor, v němž se nachází jídelna, je opravdu velký. Slouží současně také jako pracovna. Ve středu pokoje se nachází opět v tomto bytě tolik oblíbené policové skříně. Skříňky téže barvy se táhnou také podél celé jedné stěny, kdy se v rohu místnosti deska od skříní proměňuje v pracovní stůl.

Úložných prostor je v tomto bytě opravdu mnoho. Zdroj: Felipe Hess

O dostatek přirozeného denního světla se zde stará hned několik oken, která lze zastínit bílými roletami, jež ladí ke zbytku zařízení tohoto bytu. Bodové osvětlení je zde doplněno výrazným lustrem. Z jídelny lze vstoupit přímo na venkovní terasu. A to skrze prosklené dveře, které zabírají velkou část stěny.

Na jídelnu navazuje pracovna. Zdroj: Felipe Hess

Ačkoliv je celý byt dobře prosvětlený díky velkému množství oken a bílé výmalbě, která je všude, je kuchyň dalším světlým prvkem tohoto bytu. Kuchyňské skříňky spolu se světlou pracovní deskou a hnědými akcenty jsou místem, kde je radost trávit volný čas.

V kuchyni, ale i jídelně jsou položeny klasické půdovky. Zdroj: Felipe Hess

Byt je plný vintage prvků

Jídelní židle jsou ve vintage stylu a podobných vintage kousků  zkrášluje byt mnohem víc. A to například v obývacích pokojích ve formě křesel. Přechod mezi jídelnou a kuchyní tvoří posuvné dveře, které na první pohled vypadají jako stěna.

Z jídelny můžete projít rovnou do kuchyně. Zdroj: Felipe Hess

Dva obývací pokoje: Podobné, přesto jiné

Pohodlí si může majitel bytu užívat v obývacím pokoji, kterému vládne kombinace přírodních barev, jež na lidskou mysl nepůsobí jinak než klidně. Prostorná pohovka ve smetanové barvě je doplněna vintage křeslem kávové barvy, nechybí však ani dřevěný konferenční stolek se skleněným povrchem a malý stolek vedle pohovky, na němž je umístěna lampička, která může sloužit na čtení.

Bílé stěny rozveseluje kombinace modré spolu s hořčicovou. Zdroj: Felipe Hess

Ačkoliv je pracovní kout určen primárně k práci či studiu, nechybí zde ani krb, který během chladnějších večerů pomůže dotvořit pohodovou a příjemnou atmosféru.

V pracovně se mimo jiné nachází také knihovnička a krb. Ideální kombinace pro každý večer. Zdroj: Felipe Hess

Míst sloužících k odpočinku je však v tomto bytě mnohem víc. Druhý obývací pokoj opět kombinuje světlé barvy se dřevem, nechybí zde však ani kontrasty v podobě textilií. Hořčicové polštářky a modré křeslo spolu se zelení prostoru dodávají na pocitu pohody a klidu, současně však místu dodávají na mírné hravosti, aby nepůsobilo nudně a jednotvárně.

Obývací pokoj zařízený tón v tónu. Zdroj: Felipe Hess

Příjemně strávené chvíle si však lze užít také v ložnici s postelí s čelem přes celou stěnu, na němž jsou uchyceny i noční stolky. Ratanové lampy zavěšené ze stropu dotvářejí příjemnou atmosféru v tomto jednoduše pojatém pokoji.

Postel je tu na přání majitelů vyšší. Lépe se z ní vstává i do ní uléhá. Zdroj: Felipe Hess

Relax v koupelně i na terase

Stejná podlaha, jako je na chodbě, je také v koupelně, kde se na koupelnových skříňkách taktéž opakuje dřevěný dekor ze zbytku bytu. V kombinaci se světle šedou mozaikou na obkladech a zástěnou z čirého skla se koupelna stává místem, kde můžete odhodit starosti po celém dni. Za hezkého počasí nemusí majitelé nikam chodit – mohou si užívat ve vlastní oáze klidu, kterou tvoří částečně zastřešená terasa. Kromě příjemného posezení a spousty zeleně je odtud krásný výhled na město. Za horkých letních dní se zde mohou obyvatelé bytu také příjemně osvěžit, nechybí tu totiž zahradní sprcha.

Fotogalerie:

Zdroj: Felipe Hess

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login