Koupelny

Moderní koupelny a sklo

Od   | 

Pro ty, kteří ještě trochu váhají nad použitím skla v koupelně, máme dobrou zprávu. Nemusíte se ničeho bát. A pro jeho příznivce přinášíme nápaditou inspiraci.

Skleněné umyvadlo z kolekce Lavabi integrali.

Skleněné umyvadlo z kolekce Lavabi integrali.

Podle průzkumu nás při používání skla v koupelně nejvíce trápí strach, že se rozbije. V určitém případě se to sice může stát, ale je to velmi málo pravděpodobné. Skleněné předměty jsou totiž vyráběny z bezpečnostního skla a jejich rozbití předchází rána nebo náraz (tomu neodolají ani jiné materiály, např. keramika, plast…). Bát se nemusíme ani usazování kapek a vodního kamene, protože sklo je povrchově chráněno speciální neviditelnou vrstvou bránící nánosu, jež také umožňuje snadnější čištění.

Skleněná umyvadla, baterie a nábytek

Skleněné umyvadlo není v koupelně žádnou novinkou. Nejčastěji to bývá nevelký solitérní kus, doplněný nerezovým sifonem, případně držáky ručníků ze stejného materiálu. Nabízeny jsou modely z probarveného skla, které jsou určené k postavení na desku, nebo jsou doplněny stejně barevnou skříňkou. Nejste-li příznivci skleněného umyvadla, pak si můžete pořídit třeba jen skleněnou umyvadlovou baterii. Například Axor Starck V je vyrobená z křišťálového skla a v jejím těle je nádherně vidět vodní vír, který se tam tvoří. Někteří výrobci používají také sklo v kombinaci s LED diodami, které samozřejmě skleněnou baterii nádherně prosvítí.

Ze skla může být i koupelnový nábytek. Buď sklo v kombinaci se speciálně ošetřeným dřevem, např. skleněná horní deska, nebo celoskleněný nábytek. Od jednoduchých polic, přes menší stolky až po úložné boxy. Zpravidla se k výrobě používá matné nebo pískované sklo, které zamezuje přímému pohledu do útrob a ty nenarušují celkový vzhled koupelny.

Ovládací tlačítka z kolekce Teceloop jsou nabízena v nejrůznějších barvách. Kombinace můžete hledat v konfigurátoru.

Ovládací tlačítka z kolekce TECEloop jsou nabízena v nejrůznějších barvách. Kombinace můžete hledat v konfigurátoru.

 

Ovládací tlačítka toalety a další detaily

Sanitární modul Geberit Monolith.

Sanitární modul Geberit Monolith.

Skleněná mohou být i ovládací tlačítka toalety. Na našem trhu najdeme bezdotyková tlačítka Sigma80 firmy Geberit, které je možné nastavit v sedmi různých barvách. Nebo standardní řady s tlačítky najdete pod názvem TECEloop  nebo TECEsquare, které je možné zapustit přímo do obkladu pomocí speciálního instalačního rámečku. Výsledek působí čistě a kompaktně. Nabízeny jsou v různých barvách, které je možné kombinovat. Pro lepší představu je možné použít on-line konfigurátor

Velmi elegantně působí sanitární modul Geberit Monolith, který sestává z nerezových postranic a skleněného čelního panelu. Nabízen je v pěti barvách a to: bílé, černé, hnědé, mátově zelené a nově může být sklo pískované. V kombinaci s toaletou z bílé keramiky získáte neotřelý prvek v koupelně.

Skleněný sprchový žlab

V koupelnách, ve kterých se nachází současně i toaleta, můžeme navíc skleněné ovládací tlačítko designově sjednotit  se skleněným krytem sprchového žlábku TECEdrainline. K dispozici jsou tři základní barvy, a to bílá, mátově zelená a černá. Bezpečnostní sklo se zabroušenými hranami je permanentně upevněno speciálním lepidlem k masivní podpěře z nerezové oceli, proto si kryt zachovává svoji odolnost a pevnost. Nosnost žlábku je 300 kg.

Vana ze skla

Vana vyrobená ze skla je považována spíše za doplňkový a designový prvek. Tvoří ji samonosný skleněný korpus, který je uvnitř doplněn o ergonomicky tvarované lehátko, nebo je hlavní tvar kombinací skla a jiného materiálu (dřevo, kov, speciální tvrzené plasty apod.). Není určená ke každodennímu užití a je estetickým prvkem koupelny, který bezpochyby každého zaujme.

Fotogalerie:

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: Geberit, Tece, Le Bon, Kozak Bath & Interior, Axor, Rapsel, Regia, Lavorin casa

Související články

Sprchový žlab ze skla

Moderní koupelny

Sprchové kouty walk in

Koupelnový trend č. 2 Výjimečné sprchové kouty

 


You must be logged in to post a comment Login