Návštěvy bytů

Moderní garsonka překvapí každého svými vychytávkami

Od   | 

Garsonka o rozměru 35 metrů čtverečních je sice pro bydlení trochu málo, ale vše se dá s trochou snahy vyřešit a i z malého prostoru může vzniknout dokonalé království. Garsonka tedy může sloužit jak pro jednoho obyvatele, tak i pro dva. Z jedné místnosti, o které se původně myslelo, že bude sloužit jako přechodné bydlení, vznikl dlouhodobý domov, plný vkusného a moderního zařízení. 

Hned při vstupu se nám po pravé straně naskytne pohled na dokonale promyšlenou kuchyni, která je tvořena vestavěnými skříněmi, které při zavření vytvoří obraz květiny. Dolní skříňky jsou v provedení bílé barvy a horní skříňky nesou po otevření tmavě šedou. Kromě dostatečných úložných prostorů zde najdeme i zabudovanou troubu a několik praktických poliček, které skvěle poslouží pro kuchyňské potřeby, suroviny, nebo kořenky. Aby kuchyně působila opticky větší, byl do kuchyně umístěn praktický bílý ostrůvek, který disponuje dřezem, i indukční deskou v bílé barvě, která nijak nenarušuje vzhled bílé pracovní desky. Z malého prostoru se tak rázem stala regulérní a praktická kuchyně pro moderní uživatele, která se navíc může pyšnit stylovou vychytávkou v podobě obrazu.

Jídelní kout byl vytvořen ihned vedle kuchyně a představuje ho růžová deska připevněná do panelu, který zároveň slouží k umístění televize. Po nahlédnutí za stěnu je možné si všimnout francouzského okna, které vede na malý balkon, sloužící k večernímu posezení a relaxaci po náročném dni. Podlaha v celém bytě byla vybrána ze dřeva, které v kombinaci s bílými zdmi působí decentně a vkusně. 

Za stěnou se otevírá dokonalá malá jídelna pro dvě osoby, která díky dělicímu panelu působí soukromě. Pro tento prostor byla zvolena sytě fialová barva zdi, která s ostatními bílými stěnami vypadá opravdu skvěle. Jídelna byla vybavena zářivě růžovým stolem, jenž byl doplněný průhlednými plastovými židlemi. 

Protější stranu bytu vytváří vestavěné šatní skříně, jež vzhledem k omezené velikosti bytu musely být vyrobeny na míru. Mezi dvě skříně se tak prakticky vtěsnala sedací souprava v provedení černé kůže, která se večer promění v regulérní lůžko na spaní. Nad sedací soupravou byl volný prostor mezi skříněmi využitý pro praktické vestavěné police, s růžovými rozdělovacími částmi, sloužící jako malá knihovna. Vedle šatní skříně zbylo dostatek místa pro růžový psací stůl, umístěný přímo pod oknem, díky kterému na pracovní prostor proniká dostatek denního světla. Stolek je poměrně prostorný, a proto byl vybavený bílými zásuvkami, i dekoračními předměty.

Malá koupelna, typická pro garsonku, byla opatřena speciální betonovou stěrkou v šedé barvě jak na podlaze, tak i na stěně. Díky tomu koupelna nepůsobí nudným dojmem. Stěrka je navíc nepropustná a neuškodí jí ani nadměrná vlhkost, která se v koupelně drží. Nábytek byl vyroben taktéž na míru, a proto je možné si povšimnout atypického tvaru bílé skříňky pod umyvadlem, nad který bylo umístěné prostorné zrcadlo, které prostor zvětší. Za zmínku stojí i dveře a vstupní prostor do koupelny, který byl proveden taktéž zrcadlově. Pro dostatek světla byly v koupelně nainstalována vestavěná LED světla, jež nenarušují linii celé místnosti. 

Fotogalerie:

Návrh a realizace: De.Fakto, Foto: Iveta Kopicová

Víme, jak si snadno vylepšit kuchyni!

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login