Návštěvy bytů

Moderní barevný byt s výraznými geometrickými vzory

Od   | 

Byt, který se rozkládá na 86 m² a do kterého se majitelé nastěhovali, měl zpočátku pouze holé, bílé zdi. To se samosebou mladému páru nelíbilo, a tak popustil uzdu fantazie a byl výjimečně kreativní.

V třípokojovém bytě si majitelé dali za úkol vytvořit domov i s možností ubytování hostů, pokud někdo zavítá na delší návštěvu. Z původního bytu byly odstraněny zbytečné příčky tak, aby vznikly otevřené prostory. Podpěrné sloupy byly ponechány v původní podobě, protože betonová struktura na sloupech dodá bytu neokoukaný a moderní kontrast k hladkým barevným stěnám. Byt je laděný do zelených odstínů s geometrickými tvary. Celkově tak působí nadčasově a jedinečně.  

Dřevěná knihovna na zelené stěně vypadá skvěle. Důležité je v této barvené kombinaci zvolit dostatečné množství osvětlení.

Dominantní částí bytu jsou zdi, kde jsou kombinovány odstíny světlé a tmavé zelené barvy, které vytváří geometrické tvary položených trojúhelníků nebo šipek. K zeleným odstínům se skvěle hodí dřevěné parkety na zemi a nábytek, jenž je laděný do šedé a černé barvy s kombinací světlého dřeva. K těmto výrazným barvám bylo nutno zvolit větší množství svítidel, jež najdeme v celém obývacím pokoji. 

Součástí obývacího pokoje je i malá jídelna, která je situována do výklenku místnosti. Do jídelny majitelé zvolili černý stůl a světlé, dřevěné židle. Nad jídelní stůl bylo nainstalováno podlouhlé světlo a na okno byly umístěny krémové závěsy, které místnost pěkně prosvětlí. 

Jídelní stůl získal krásné místo u okna. Díky dostatečnému dennímu světlu si majitelé mohli dovolit tmavý stůl v kontrastu se světlými židlemi.

Z obývacího pokoje a jídelny se dostáváme do kuchyni, do které procházíme kolem podpěrných betonových sloupů, které interiéru vdechly zvláštní a neokoukaný styl. Kuchyňskou linku majitelé zvolili ve světlé, hráškově zelené barvě s černými madly a bílými obklady za pracovní deskou. Kuchyňský prostor sice není extra velký, ale disponuje i barovým stolem. Příčka, která odděluje kuchyni od obývacího pokoje, je vyzdobena černou tapetou s bílými vzory. Těmito maličkostmi se byt stal naprosto jedinečným.  

Majitelé chtěli místo, které by mohli případné návštěvě poskytnou pro přespání, a tak z původní pracovny, která v bytě byla, udělali ložnici pro hosty, která ale může sloužit jako druhý obývací pokoj či dětský pokoj v budoucnu. Majitelé tuto místnost ponechali čistě bílou, ale jednu zeď vyšperkovali tapetou s nápisem a dvěma chlapci. Druhá stěna má svislé hnědo-bílé pruhy a ostatní stěny jsou čistě bílé. Uprostřed místnosti byla umístěna modrá pohovka, která v kombinaci se zdmi a dřevěnou podlahou vypadá skvěle. 

Viděli jste někdy takovou tapetu? I takové tapety mohou z bytu udělat jedinečné místo.

Pruhy na zdi i na zemi opticky místnost prodlouží a tím i zvětší.

Ložnici dominuje zelený měkký panel umístěný na zdi za postelí. Na první pohled se může tento prvek zdát zvláštní, ale při celkovém pohledu do místnosti je to skvělý a neokoukaný nápad. Ložnice má obdélníkový půdorys, proto bylo možné umístit podél zdi naproti posteli několik dřevěných komod a malý kosmetický stolek se zrcadlem u okna. Okna majitelé vybavili šedými závěsy a do ložnice umístili několik stropních světel i nástěnných lamp pro lepší světlo. 

Měkký panel vypadá nadčasově. Pokud do bytu, či domu chcete zvolit obdobný panel, pamatujte, že ostatní zdi by měly nést jednoduché a světlé barvy.

I v koupelně jsou výrazné geometrické vzory. Po celé zdi jsou obklady, které v celku tvoří jakési černé, šedé a bílé plástve. Ty jsou doplněny světle hnědými, svislými příčkami. Mladá páar do koupelny umístil prosklený sprchový kout a pod umyvadlo zvolil moderní, světle hnědou, dřevěnou skříňku. 

Dlaždičky ve tvaru včelích pláství jsou jedinečné, ale musí se k nim volit už jen jednobarevné a jemné motivy.

Fotogalerie:

Zdroj: Bohostudio

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login