Návštěvy bytů

3+kk na míru a podle představ: Jednoduchost a pár vtipných drobností, co vás budou bavit

Od   | 

Když manželé začali uvažovat o zařízení svého nového domova, věděli, že chtějí využít prostor na maximum. S pomocí architektů byl nábytek rozvržen na míru prostoru, takže každá věc má skutečně své místo a celek působí velmi jednoduše, dalo by se říci až sterilně. Díky důvtipu jim vlastnímu, nezůstalo naštěstí jen u strohého zařízení, ale vnesli sem pár vtipných prvků, které z prostoru vytvářejí originální domov. Všimněte si například cedulek nade dveřmi…

Moderní minimalistický byt, ve kterém nikdy nezabloudíte. Zdroj: Zooi Interior Design Studio

Někdo považuje minimalismus jako následovníka funkcionalismu a konstruktivismu se vznikem datovaným do začátku minulého století. Jiní se přiklánějí zase k tomu, že své kořeny má ještě hlouběji v minulosti s orientálními kořeny a propojením s filozofií zenu a wabi-sabi. Dnes je to nesmírně oblíbený interiérový design a pro někoho i životní styl. Jeho základními principy jsou svoboda a nic navíc. A přesně tomu všemu se chtěli architekti přiblížit při realizaci tohoto bytu. Povšimněte si čistých linií, sladěných stěn i decentních barev. Žádné zbytečné police, nábytek nebo dekorace. 

Variabilní pohovka vhodná i do menšího bytu

Hlavní obytná místnost je propojená s jídelnou a kuchyňským koutem. I když není tak veliká, cítíte se zde dobře, uvolněné a vůbec ne stísněně. Nikde nejsou žádné zbytečné příčky a prostor je maximálně využitý. Centrem obývacího pokoje je pohodlná modrá sedačka ve tvaru písmene U. Skleněné dekorativní stolky zdobí vázy s květinami a designovým prvkem jsou dvě stojací lampičky. Dostatek světla je koneckonců základem celého bytu a zde je ho dost denního, ale i umělého, a to díky vestavěným bodovým svítidlům. Neobvykle je osvícen jídelní stůl situovaný prakticky u okna, a to jednoduchými elegantními lampami přichycenými k desce stolu. Ze stejné kolekce je pak stojací lampa u sedací soupravy.

Jídelní stůl má netradiční způsob osvětlení. Zdroj: Zooi Interior Design Studio

Součástí obýváku je menší kuchyňský kout. V místnosti je hodně nenápadný a nikterak na sebe neupozorňuje. Provedení je bezúchytkové a pro dostatek úložných prostor jsou skříňky navrženy až ke stropu. Nechybí moderní spotřebiče pro pohodlnější vaření. Místnost zútulňují tmavé závěsy a kusový koberec, který barevně skvěle ladí k jídelním židlím.

Pohovka je pohodlná a prostorná. Dokonce se dá rozložit pro případ, že dorazí návštěvy. Zdroj: Zooi Interior Design Studio

Ložnice je plná světla a kouzelných výhledů. Trochu netradičně je zde umístěna postel z masivního dřeva, a to uprostřed místnosti. Pro lepší pocit při spánku je čelo postele opřeno o původní sloup, který zde musel zůstat kvůli statice domu. Ten alespoň z části vytváří pevnou oporu, kterou je nutné mít pro kvalitní a odpočinkový spánek. Čelo postele zároveň slouží pro uchycení menšího stolku, který majitelé využívají jako kosmetický, nebo pracovní. Nikdo nechce ráno stoupnout na studenou podlahu, tak je z boku postele umístěn kusový kobereček v šedém odstínu. Jelikož si obyvatelé bytu rádi dopřejí večer u dobrého filmu, nesmí chybět moderní televize s kvalitním zvukem. Pod ní se nachází jednoduchá komoda. 

Pohodlné i praktické polohovací pohovky

V ložnici je hned několik vysokých oken. Aby jimi nesvítilo zbytečně slunce ve chvíli, kdy majitelé chtějí odpočívat, jsou tu k dispozici zatemňovací závěsy. Obdélníkovou ložnici s bílými stěnami zdobí pouze pár květin a svícny na skříňce. V místnosti nechybí vestavná šatní skříň, u které byste na první pohled ani nepoznali, že se o skříň skutečně jedná. Povšimnout si můžete už známých svítidel a bodových světel. Malý stoleček v boku postele slouží k odložení knížky, časopisu či něčeho dobrého k pití. V této ložnici, která není zavalená věcmi, si člověk skutečně odpočine a načerpá nové síly, protože jeho mysl nezavalují hromady různě uložených věcí, ale jen čistý a vzdušný prostor. 

Z druhé strany postele je k dispozici menší stolek. Zdroj: Zooi Interior Design Studio

Koupelna je v provedení černé a bílé. Strohost rozbíjí závěsná skříňka pod umyvadlo. Lesklé stěny z velkoformátových dlaždic nejenže vypadají skvěle, ale jsou také nesmírně moderní. Praktická je i jejich údržba, protože se dobře myjí. Celek doplňují designové sušáky na ručníky i topné žebříky. Jelikož majitelé milují pohodlí a rádi si občas dopřejí koupel, nesmí zde chybět prostorná vana. Za ní dlaždice nenajdete, ale efektní mramorovou stěnu ano. Protože je koupelna poměrně velká a prostor to umožňuje, nachází se tu mimo vany také praktický sprchový kout. 

Moderní černobílé pojetí nevypadá v minimalistickém bytě vůbec špatně. Zdroj: Zooi Interior Design Studio

Zdroj: Zooi Interior Design Studio

Fotogalerie:

 

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login